Tavan vantilatörü açmak?

Merhaba arkadaşlar,
Tavan vantilatörü çok ses çıkarıyor, çalışırken sürtme sesi geliyor.
Sökmeye çalıştım bilyasını kontrol etmek için ama bir türlü açamadım. Nasıl açıldığı konusunda bilgi verebilirsiniz minnettar kalırım saygılarımla 🙏
IMG_20220531_141900.jpg
IMG_20220531_141920.jpg

pres baskı gibi görünüyor, çektirmeyle veya dikkatlice arka kapağa vurarak çıkartılabilir.

pres baskı gibi görünüyor, çektirmeyle veya dikkatlice arka kapağa vurarak çıkartılabilir.
Teşekkürler üstadım,
Çekiçle biraz yokladım, kıpırdama olmayınca, zarar vermemek için sizlere danışmak istedim. Tekrardan çekiçle çıkarmaya çalışayım. Saygılarımla 🙏

Teşekkürler üstadım,
Çekiçle biraz yokladım, kıpırdama olmayınca, zarar vermemek için sizlere danışmak istedim. Tekrardan çekiçle çıkarmaya çalışayım. Saygılarımla 🙏
çekiçle direkt vurma araya takoz veya kör keski kullan

Vidaları söktükten sonra çekiçle kenarından döndürerek vurunca çıkar. Tencere kapağı gibi düşünün ama daha sıkı kapanmış hali

IMG_20220531_162915.jpg
söktüm rulmanlar sağlam,paslanma vardı oraları temizledim. Sargının olduğu bölüm ile kasa da sürtme oluyor yagladim sıvı gres sürdüm ama sürtme geçmiyor
IMG_20220531_162900.jpg

Nasıl söktüğünüzü anlatasanız da biz de öğrenmiş olsak.
Tabi hocam,
Boyadan ötürü vidalar gözükmüyordu, boyayı kazıyınca 3 adet vida daha gözüktü onları söktüm ama 30 yıldan fazla bir vantilatör olduğu için birini kırmak zorunda kaldım. 😁😱 Vidalar söküldükten sonra çekiçle dış kapağı çıkardım ustalarimin söylediği gibi pres sıkma.
Aşırı bir paslanma oluşmuştu pası giderdim ama ya kasa yamulmus yada zamanla yağsız kaldığından dolayı kenarlara sürtüyor ve hem dönüşe etki ediyor hemde ses çıkarıyor
Tabi hocam,
Boyadan ötürü vidalar gözükmüyordu, boyayı kazıyınca 3 adet vida daha gözüktü onları söktüm ama 30 yıldan fazla bir vantilatör olduğu için birini kırmak zorunda kaldım. 😁😱 Vidalar söküldükten sonra çekiçle dış kapağı çıkardım ustalarimin söylediği gibi pres sıkma.
Aşırı bir paslanma oluşmuştu pası giderdim ama ya kasa yamulmus yada zamanla yağsız kaldığından dolayı kenarlara sürtüyor ve hem dönüşe etki ediyor hemde ses çıkarıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20220531_164604.jpg
    IMG_20220531_164604.jpg
    172.2 KB · Görüntüleme: 12

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular