Uzaktan Kumandalı Vantilatör

rejjim

Üye
Herkese selamlar.
Evime bir süredir uzaktan kumandalı tavan vantilatörü bağlamak istiyordum. Bir yerden temin ettim. Ama kılavuzu vs yok

Düzgün şekilde tavan montajını yaptım. Tavandan gelen elektrik bağlantıları yaptım.

Akım gelen ve nötr kabloları bağladım ama kumanda bağlantısına giden bir toprak kablosu var. Onu olmadığından bağlayamadım.

Elektrik düğmesini açtığımda sadece ışık yanıyordu ama kumanda tepki vermiyordu. Bir kaç kez bağlantıları kontrol ettim ama bir türlü kumandayı çalıştıramadım.

Sonra vantilatörü elimde olan uzatma kablosuna bağladım. Bu kez toprak bağlantısı olsan bağlantıyı da yaptım ve normal prize taktım. Bu kez sorunsuz çalıştı. yani toprak kablosunu bağlamak gerekiyordu.

Ben de kumandaya giden toprak kablosunu tavan bağlantı parçasına vida ile bağladım ve çalıştı.

Fakat ne yazıkki bir kaç kez yine çalışmadı. Çalışınca topluyorum, kutuyu kapaatıyorum. Bir süre çalışıyor sonra yine gidiyor. Söküp aktarma kablosu ile tekrar denedim yine sorunsuz çalıştı.

Sonra buradan öğrendiklerimde sıfırlama dedikleri şeyi yapmaya çalıştım. Topraklama kablosunu nötr e bağladım yine çalışmadı.
Direk topraklama kablosu mu çekmek gerekiyor ( çok eziyetli olacak )

Ben nerede hata yapıyorum. Sorunsuz ve sürekli çalıştırmak için ne yapayım? Kumanda modulü arızalı olabilir mi?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri