tablet pc'den hmi

freedom33

Üye
Merhaba arkadaşlar bugünlerde fiyatı iyice düşen tablet pcler(7''-10'') hmi ekran olarak kullanılabilir mi?tablet pcleri çok fazla bilmiyorum,işletim sistemi nedir?windows xp yuklenebilir mi?bilgisi olup paylaşım yapanlara şimdiden teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Ipod ve Android üzerinde biraz güç gibi görülüyor Microsoft tarafına baktığımızda çoğunlukla windows 8 yüklü ve henüz winCC gibi Scada paketlerinin windows 8 üzerinde çalışacağını düşünmüyorum. Benim aklıma gelen ise Kendi scada paketimizi geliştirmek bunun için MS Visual studio bulunmaz fırsat.

Ben suan android tablet pc ile yaziyorum 1.5 ghz cift cekirdek 1gb ddr ram 16gb dahili hafiza yedi inc ekran sadece android isletim sistemi yukleme diye birsey yok arm islemciler windows u falan desteklemez ha elit markalarin indiva tegra islemciye sahip olan tabletleri var onlarda fabrika cikisli windows yuklu olabiliyo windows 8 rt (windows un tablet bilgisayar surumu) yi yada baska bir surumu android olan bir tablete yuklemek diye bisey yok binu boyle bil okadar netki kirali yukleyemez okadar net soyluyorum bu konuda kafan rahat olsun sadece android surumunu yukselte bilirsin sisteminin ve islemcinin destekledigi kadar bunada rom deniyor rom yukleyebilirsin sadece cihazinin destekledigi guncel surumu.....

A10 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sana tavsiyem 7' inc tablet al arka cebine rahat girer benimkinin klavyeli kilifi ve mausuda var usbyi eternet porta donusturen adaptorude yedi inclerin sarj malum ekrandan daha uzun gider iyi birsey alacam dersen tabiki asus invidia tegra3 islemci vindows yuklu olanlarida var tegra olanlar binliranin uzerinde saygilar....

Android te proje yazarken Java ile mi çalışıyorsun yoksa MS visual studio dan mı yararlanıyorsun ?

Ben suan android tablet pc ile yaziyorum 1.5 ghz cift cekirdek 1gb ddr ram 16gb dahili hafiza yedi inc ekran sadece android isletim sistemi yukleme diye birsey yok arm islemciler windows u falan desteklemez ha elit markalarin indiva tegra islemciye sahip olan tabletleri var onlarda fabrika cikisli windows yuklu olabiliyo windows 8 rt (windows un tablet bilgisayar surumu) yi yada baska bir surumu android olan bir tablete yuklemek diye bisey yok binu boyle bil okadar netki kirali yukleyemez okadar net soyluyorum bu konuda kafan rahat olsun sadece android surumunu yukselte bilirsin sisteminin ve islemcinin destekledigi kadar bunada rom deniyor rom yukleyebilirsin sadece cihazinin destekledigi guncel surumu.....

Android te proje yazarken Java ile mi çalışıyorsun yoksa MS visual studio dan mı yararlanıyorsun ?

Androidte proje yazilmaz android icin normal pcde windos linux yada mac te java diger uygulamalarla android icin proje program gelistirir :)

MS Visual studio ile tabletin üzerindeki işletim sistemine göre derlenebilir.. Hatta cep telefonuda olabilir. Ancak Hmi sistemler genelde PLC ile haberleşirler... Bunun için ethernet, rs-485 veya rs232 gibi portlar gerekecek, ve buda birçok tablette yok. Ancak internet üzerinden olabilir.

MS Visual studio ile tabletin üzerindeki işletim sistemine göre derlenebilir.. Hatta cep telefonuda olabilir. Ancak Hmi sistemler genelde PLC ile haberleşirler... Bunun için ethernet, rs-485 veya rs232 gibi portlar gerekecek, ve buda birçok tablette yok. Ancak internet üzerinden olabilir.

Kesinlikle haklısın lakin dediğin gibi hepsinde wirelless mevcut buda bizi farklı yerlere taşıyacak., bir hayal edin bir operator elinde table sahada dolaşıyor.

Merhaba,

Schneider Electric marka operatör paneli kullanıyorsan bunu gerçekleştirebilirsin. Eğer cihazın işletim sistemi windows ise explorerdan direkt erişiyorsun.

Iphone ve Ipad için :
https://itunes.apple.com/us/app/vijeo-designair/id582854508?mt=8

Android işletim sistemi yüklü akıllı telefonlar ve touchpad için, Otomasyon"https://play.google.com/store/apps/details?id=com.schneider_electric.VijeoDesignAir&hl=en"]
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.schneider_electric.VijeoDesignAir&hl=en[/URL]

Herkese iyi çalışmalar,

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,999
Son üye
Samidmrr

Yeni konular

Geri