su gücünden elektrik üretimi redüktör tipi

hemen bakıyorum sinan abi :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sayın yasinakkaya53.
Oto alternatörü modifiye etmek pek akıl karı değil. Bu işe ilk başladığım zamanlarda en az 8-10 tane oto alternatörü modifiye ettim.
Benim için iyi bir deneyim oldu sadece.
Neden nerseniz, oto alternatörlerinin bobin sarılan nüve kalınlığı 2,5 cm. en kalını 3 cm.dir. Ayrıca oyuk (ankuş) derinliği de fazla değil. O yüzden çok sipirli ve uzun tel sarılamıyor. Bu da düşük gerilim, az akım almak demektir. Ben şimdi asenkron motorlardan yapıyorum, çok da verimli oluyor.
Nüve kalınlığı 4 cm. ve oyukları da geniş oluyor.

Şimdiye kadar alternatör modifiyesi yapmadıysanız sizi bayağı uğraştırır. Bir kere tanıdığınız bir tornacı olacak. Her tornacı uğraşmak istemiyor. Bobin sarımı filan derken astarı yüzünü geçer. Bir önceki yazınızda alternatör yapmamı istemişsiniz. Şu an elimde yapılmış hazır bir tane var. 150 devirde 14 voltla şarja başlıyor. Her 10 devirde 1 amper artarak şarj ediyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri