su gücünden elektrik üretimi redüktör tipi

akkaya5353

Üye
merhaba arkadaşlar ben su gücünden elektrik üremek istiyorum ama kafama takılan bazı şeyler var bunlarıda sizin yardımarınızla çözeceğim inşallah
alternatör 120 Amperse Aküde 120 Ampermi Olmalı
Redüktör tiplerine baktım ben hangi tip redüktör kullanmalıyım

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Alternatör 120 a. ise akü grubu 1200 Ah. olmalı. Yani aküleri 1/10 oranında şarj etmek iyidir.
Yanılmıyorsam elinizdeki alternatör araba şarj alternatörü. Araba üzerinde her ne kadar 120 a. dese de siz bu kadar güç alamazsınız.
Redüktör konusuna gelince,
Sizin alternatörü çarka nasıl bağlayacağınıza bağlı. Yandan çıkışlısı var, önden çıkışlısı var. Ama bu işler için en ideal olanı planet dişlisidir. Biraz pahalıdır.

Alternatör 120 a. ise akü grubu 1200 Ah. olmalı. Yani aküleri 1/10 oranında şarj etmek iyidir.
Yanılmıyorsam elinizdeki alternatör araba şarj alternatörü. Araba üzerinde her ne kadar 120 a. dese de siz bu kadar güç alamazsınız.
Sizin alternatörü çarka nasıl bağlayacağınıza bağlı. Yandan çıkışlısı var, önden çıkışlısı var. Ama bu işler için en ideal olanı planet dişlisidir. Biraz pahalıdır.

peki alternatörden ne kadar güç alabilirm

Sayın Şef...
12v Oto şarz alternatörleri kaç amperdir bi bilginiz varmı

12 v. oto şarj alternatörleri 40 amperden başlar 90 ampere kadar çıkar. Ama bu alternatörler motor 4000 d/d. dönerken alınan akımdır.
Su türbininde bu kadar akım almak mümkün değildir. Ayrıca oto alternatörleri kendinden uyartımlı oldukları için en az 1000 d/d. döndürüldüğünde elektrik üretir. Sabit mıknatıslı bir alternatör daha verimli olur. Çok daha düşük devirlerde üretim yapar.

sayın şef..
sizin bu işlerle uğraştığınızı duydum sizinle bu konu hakkında görüşmek istiyorum yani alternatör yaptırmak istiyorum size

SAYIN ŞEFİM.... Yazılarınız için teşekkkür ediyorum..
ben üni okuyorum memleketten oto alternatörü sipariş ettim arkadaşım gelirken getirecek....alternatörü modiifye etmeye çalışacağım fakat nasıl başlayacağımı bilmiyorum...Bu konu hakkında beni bilgilendirirmisiniz..

yasinakkaya53 alternatör almak yerine youtube dan flux rotor diye aratın bilgi sahibi olun, yapın derim.

buda benim 3 kw elk. motoruna yaptığım modifikasyon 260 tl ye maal olmuştu 3 faz 6.000 d/d hızda test ettim dayanıklılık test'i
650 devirde 2 adet 100 watt far ampulü patlattı 1 faz nötör arası

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri