Solar sistem en verimli nasıl bağlanır

Keşke bunu almasaydıniz. İptal etme şansınız varmi? Size başka bir ürün tavsiye edelim.
tavsiyeniz nedir

Unit in başlangıç seviye bir ürününü almanızı tavsiye ederim.

Bütçeniz nedir yada bu ürüne ne kadar vermiştiniz yazarsanız size tavsiyede bulunuruz.

Mesela ut-33d olabilir. 350 TL bandindadir.
Keşke sizi dinleyip geri iade etseymişim daha ilk denememde ucu geri gitti. kargoya verildiği haksızlık olmasın diye düşünmüştüm. Neyse artık kablosunu yeniden alacağım. Hastalığım ve arabamın üst üste açtığı sorunlar yüzünden anca yazabiliyorum.
1 takım 2 li paralel bağlantı konnektörüne ihtiyacınız olacak
abi böyle bağladım panelleri 18-19 amper gösteriyor mptt
8 kamera ve kayıt cihazı için bu cihaz uygundur evet.
Eğer kameralar ve kayıt cihazı dışında 12 volt kullanım LED ampul vs kullanacaksanız mutlaka fan ile sogutma yapın
aldım aparatı takacağım panelleri aldığım servis bu küçük gelir yakarsın kayıt cihazı 2 amper 16 amper kameralar 18 amper akım çeker bu en fazla 10 amper verir dedi

Son düzenleme:
Keşke sizi dinleyip geri iade etseymişim daha ilk denememde ucu geri gitti. kargoya verildiği haksızlık olmasın diye düşünmüştüm. Neyse artık kablosunu yeniden alacağım. Hastalığım ve arabamın üst üste açtığı sorunlar yüzünden anca yazabiliyorum.

abi böyle bağladım panelleri 18-19 amper gösteriyor mptt

aldım aparatı takacağım panelleri aldığım servis bu küçük gelir yakarsın kayıt cihazı 2 amper 16 amper kameralar 18 amper akım çeker bu en fazla 10 amper verir dedi
1 kayıt cihazı ve 8 kameranın toplam da 18 amper akım çekeceğini söyleyen adama selam olsun.
Öyle bişey yok arkadaşım yoksaki ona ne trafo dayanır ne bişey.

8 ahd kameram ve bir kayıt cihazı, gece görüşler aktifken 2A civarında akım çekiyor. Kamera başına 150-250mA akım ölçmüştüm. Marka modele, cinsine ve çözünürlüğüne göre değişebilir.
toplamda 2 amper mi çekiyor 8 ahd kamera ve kayıt cihazı

Aynen öyle. Bir arkadaşa benimkine benzer özellikte bir kayıt cihazı ve 6 tane ahd led ışıklı kamera aldık. Onun 4 kamerası ve kayıt cihazı gündüz 1.6A akım çekti. Elektriği güneş paneli ile sağladığından akü ne kadar dayanır diye ölçüm yapmıştım.

285 watt paneller 24 volt olması gerekiyor. Açık devre voltajı 40 volt civarıdır, ölçüp teyit edilebilir.
Sırasıyla;
1. Aküler seri bağlanıp 24 volt olacak şekilde mppt solar şarj kontrol cihazına mümkün mertebe kısa 16mm2 solar kablo ile pabuçlar ve yüksükler çakılarak bağlanmalı.
2. 16-25mm2 kablo ile akü kutup başlarından invertere giriş yapılmalı.
3. Paneller hepsi paralel bağlanmalı ve 10mm2 solar kablo ile artı ve eksi uçlardan mppt solar şarj cihazına yüksüklerle bağlanmalı.

Benim sistemim 12 volt olmasına rağmen yine solar şarj cihazı yük çıkışından aldığım volt'u dc12v regülatörle regüle edip kamera kayıt cihazını ve kameraları besliyorum. Gün ortası akü/ler tam dolu olduğunda (bende BMS'li LFP akü var) devreyi açtığında panelin ürettiği ile başbaşa kalıp kameramın biri yandı. O sebeple 24 volt üzerinden bir regülatör ile dc12 volt'u edinmeye çalışın. DC12V tek bir aküden alınabilse de sağlıklı olmayacaktır!
S.a siz bu işten anlayan birisiniz.ufak bir sorum olacak 2 el pir panel var etiketi sökülmdüğünde. Hiç bir yazılı özelliği yok panel 160x100 cm civarı 60 tane göz var 24 v olduğu aşikar ama what olarak nasıl anlayabilirim bilginiz varmıdır.

Aleyküm selam, Polikristal mi, monokristal mi önce onu tespit edin. Monokristal daha koyu renklidir. İnternetten görsellerle karşılaştırın. Sonra ebatlar ile karşılaştırın. Ya da bir ölçü aleti ile güneşe dik gelecek şekilde gölgesiz bir yerde açık devre volt ve akımını ölçün. Solar şarj cihazı varsa onun üzerinden de ölçüm bilgileri okunabilir. Akü de bağlı olmalı.

Burada 60 hücre için polikristal 270 watt yazıyor. Yukarıdaki bilgilerle teyit edilmeli.

Ekli dosyalar

• gunes-sistemleri-nde-neden-mono-veya-polikristal-panel-tercih-etmeliyim.jpg
    gunes-sistemleri-nde-neden-mono-veya-polikristal-panel-tercih-etmeliyim.jpg
    82.9 KB · Görüntüleme: 0
Bende de aynı ölçülerde aynı hücre sayısında panel var yanlış hatırlamıyorsam 270 watt yazıyordu. Şu an şehir dışındayım evde olsam resimlerdim.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri