Solar sistem en verimli nasıl bağlanır

Aynen öyle. Bir arkadaşa benimkine benzer özellikte bir kayıt cihazı ve 6 tane ahd led ışıklı kamera aldık. Onun 4 kamerası ve kayıt cihazı gündüz 1.6A akım çekti. Elektriği güneş paneli ile sağladığından akü ne kadar dayanır diye ölçüm yapmıştım.
merhabalar; xl4016 voltaj düşürücüyü taktım gündüz iyi ama akşam sadece 3 adet kamerayı çalıştırıyor. 10 amper yerine 20 amper alsam yada önereceğiniz marka model var mıdır ?

Xl4016 Voltaj Düşürücü​

Her ne kadar bu tür modüller üzerinde yazan akımın güvenilir olarak yarısını sağlayabilse de sizin kameralar ne kadar akım çekiyor araya bir ampermetre/ölçü aleti bağlayıp teyit ediniz. Modülün görseli, bağlantısı var mı?

Kameraların o kadar akım çekmesi mümkün değil başka bir iş var bu işte.
Çekilen akımı ölçelim

Son düzenleme:
Kameraların o kadar akım çekmesi mümkün değil başka bir iş var bu işte.
Çekilen akımı ölçelim
aküler ikinci katta kamera kayıt cihazı alt katta 20 metre kablo ile bağlı çünkü kamerayı bağlayan usta mesafe uzak olduğu için amper düşüyor dedi ayrıca her ne kadar regülatörün üstünde 10 amper yazsa da anca yarısı kadar amper verir diyor.

Özür dileyerekten bende bir soru sormak istiyorum. Resimde görülen 2-adet 340w lexron Mono solar panelim var buna invertör seçerken 24v olmasımı gerekli ?

Ekli dosyalar

• IMG_9505.jpeg
    IMG_9505.jpeg
    282.5 KB · Görüntüleme: 4
Merhabalar.
Paneller 24 volt sistem için uygundur evet.
2 adet akü seri bağlanmak suretiyle 24 volt elde edilecek,
Bu akü grubu için gereken inverter 24 volt olmalıdır.

Merhabalar.
Paneller 24 volt sistem için uygundur evet.
2 adet akü seri bağlanmak suretiyle 24 volt elde edilecek,
Bu akü grubu için gereken inverter 24 volt olmalıdır.
Cevap için teşekkürler @Mustafa KABADAYI Bu panelleri seri mi paralel mi bağlamam lazım. Birde invertör tam sinüs almayı düşünüyorum. İnvertörlerdeki akıllı ve normal invertör farkı nedir acaba ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri