Soft Starter

motor seçimi doğru mu?
bu motor saatte kaç defa dur-kalk yapıyor?
çalışma esnasında akım takibi yapıldı mı?
motor hangi devre elemanlarıyla korunuyor ve ayarları nedir?
bu bilye dediğiniz nedir, kopup motor sargılarını mı parçalıyor?

sormaya edeceğim fakat yoruldum.
motor 4 kw olmasına rağmen 3.3 kw gibi bir güç çekmekte yani motor yeterli.
günde 5 kere ortalama dur kalk mevcut.
4kw mtoor 6.1 amper ortalama akım çekmekte.
termik ile korunuyor ve 6.8 amper e ayarlı.
motorun redüktörle bağlantısı olan kısımın rulmanı olarak geçiyor. Hayır dağıldığında motoru ortalama üstü zorlayıp sürekli bunu yaparak sargı kavuruyor. Termik attırmaması benide şaşırtıyor.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Termık ayarını kontrol edın veya termiği değiştirin. Motorun sıkışması esnasında koruma görevini yerine getiryormu.
Motor çalışırken. yavaş yavaş geri doğru ayarı düşürün. Atacakmı, hangi değerde atıyor.

Termık ayarını kontrol edın veya termiği değiştirin. Motorun sıkışması esnasında koruma görevini yerine getiryormu.
Motor çalışırken. yavaş yavaş geri doğru ayarı düşürün. Atacakmı, hangi değerde atıyor.
denedim, uyguladım atıyor. Ama bunun çözümü bu değil bence.

motor 4 kw olmasına rağmen 3.3 kw gibi bir güç çekmekte yani motor yeterli.
günde 5 kere ortalama dur kalk mevcut.
4kw mtoor 6.1 amper ortalama akım çekmekte.
termik ile korunuyor ve 6.8 amper e ayarlı.
motorun redüktörle bağlantısı olan kısımın rulmanı olarak geçiyor. Hayır dağıldığında motoru ortalama üstü zorlayıp sürekli bunu yaparak sargı kavuruyor. Termik attırmaması benide şaşırtıyor.

motorun günde 4-5 defa dur kalk yaptığını belirtmişsiniz. çalışma periyotları mı daha uzun yoksa durma periyotları mı? çalışma periyotlarına saniye, dakika veya saat bazında bi ortalama verebilir misiniz? bi de motor etiket akımını öğrenebilir miyiz?

Motor redüktör arası bağlantı nasıl? Esnek bağlantı elemanı kullanma şansınız yok mu ?

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri