Smart TV ve Cahilliğim...

pen

Üye
Arkadaşlar işyerimdeki arkadaşlarım smart tv hakkında konuşuyorlardı. Cahilliğim ortaya çıkmasın diye ben konuşmaya katılamadım ama normal tv'den ne farkı olduğunu çok merak ettim. Beni biraz bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Smart TV' lerin üzerinde internete bağlanabileceğin ethernet portu yada direk wireles kartları mevcut. İnternete girince ne oluyor dersen; TV içerisinde bir takım aplikasyonlar mevcut, örneğin; android ya da apple telefonlarda oldugu gibi. Bu aplikasyonlarla mesela youtube' a TV üzerinden girip videoları TV' de izleyebiliyorsun. Ya da skype üzerinden dışarıdan takılan bir kamera ile görüntülü konuşma yapabiliyorsun.

Internet@tv ülkemizde henüz tam olarak kullanılmaya başlanmadı. Ama iki senedir Avrupa’da kullanılıyor.
Bir nevi kablolu tv gibi yani. Direk netten alacak görüntüyü ama daha kaliteli.
Bilhassa yabancı belgesel, müzik, spor, adult (18***) ve normal filmleri binlerce filmi süper hd yayın kalitesinde izleyebilirsiniz.

1- Internet tarayıcısı yok ama küçük arayüzle ekrana gelen sanal klavyeden Youtube, twitter,facebook, Yahoo, Google Earth gibi sitelere girebiliyorum.
Tv'deki ülke kodlarını değiştirerek çok daha farklı uygulamaları çalıştırmak mümkün oluyor.
Türkiyede konunun uzmanı bazı arkadaşların donanimhaber sitesini de internet tv'ye uyarlamaya çalıştıklarını duydum.

2-Usb girişleri var. Bu girişlerden usbdeki film, video ve fotoğraflarınızı oynatabilirsiniz.
Ya da DLNA özelliği olan bir tv ile ister kablolu ister kablosuz (usb dungle ya da usb kablosuz adaptör) bağlantı ile evinizdeki masaüstü, dizüstü, playstation gibi cihazları tek ağda toplayıp, bilgisayarınızda paylaşıma açılmış film, müzik ve videoları seyretme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.
Yabancı forumlarda usb klavye ve mouse bağlandığını gösteren videoyu seyretmiştim. Şimdilik tüm işlemleri kumandadan yapıyoruz.

3- Tv'nin açma düğmesine bastığınızda 3-5 sn içinde açılır.

alıntıdır kaynak

Smart TV'ler ethernet portu veya üzerlerinde bulunan wireless kartı ile kablosuz olarak internete girebilen, usb üzerinden filim, müzik oynatabilen hatta içinde uydu alıcısı bile barındırabilen komple bir sistemdir. Smart TV'ler sadece üzerilerinde amblemleri olan youtube vb. belirli sitelere odaklı da değildir. Tüm web sayfalarını açabiliyorlar. Bir ara televizyondan bizim foruma girip mesaj bile yazmıştım. Gerçi kumanda ile mesaj yazmaya çalışmak işkence gibi geliyor ama bilgisayar bozulursa bir süre idare etmenizi sağlayabilir.

Arkadaşlar smart tv ile ne çok şey yapılıyormuş...Teknoloji bu işte hayatı kolaylaştırıyor.. Resmen bilgisayar gibi...

ohooo daha neler çıkacak haberimiz yok,,uçacağız sen dur bakalım daha :)

Korkutmayın beni İbrahim.. :)) Smart tv çeşitlerinden hangisi iyidir? Bir bilgiiniz var mı?

Smart TV'ler ethernet portu veya üzerlerinde bulunan wireless kartı ile kablosuz olarak internete girebilen, usb üzerinden filim, müzik oynatabilen hatta içinde uydu alıcısı bile barındırabilen komple bir sistemdir. Smart TV'ler sadece üzerilerinde amblemleri olan youtube vb. belirli sitelere odaklı da değildir. Tüm web sayfalarını açabiliyorlar. Bir ara televizyondan bizim foruma girip mesaj bile yazmıştım. Gerçi kumanda ile mesaj yazmaya çalışmak işkence gibi geliyor ama bilgisayar bozulursa bir süre idare etmenizi sağlayabilir.

Ben biraz daha araştırdım Smart tv'yi ve magic motion isimli bir kumandanın var olduğunu öğrendim. Bu kumanda aynı wii kumandası gibiymiş ve kolay kullanım sağlıyormuş..

Ben biraz daha araştırdım Smart tv'yi ve magic motion isimli bir kumandanın var olduğunu öğrendim. Bu kumanda aynı wii kumandası gibiymiş ve kolay kullanım sağlıyormuş..

Sayın pen LG televizyonların hangi özelliklerini anlatmak istiyorsanız açık açık anlatın da herkesin bilgisi olsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,093
Son üye
plmkenan

Yeni konular

Geri