Sirkülasyon pompası sıcaklığı

Kapalı imbisat tankida var. Ama bağlamadim onu. Sisteme antifiriz doldurmam gerekiyor. Onunda imbisattan dolduruyorum. Ama bı termometre ve barometre bağlamayı düşünüyorum bende. Becerebilirsem bide termostat.
Zaten hava alma, yönünü kontrol etme ve sıkışma durumlarına bakacağım. Bı problem bulamazsam ölçüm yapip, ısınmayı dert etmeyecegim sanırım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
su sıcaklığı kaç derece bilinmiyor,
motor sıcaklığı kaç derece bilinmiyor,
motorun çektiği akım bilinmiyor,
motorun dönüş yönü doğru mu bilinmiyor,
mekanik sıkışıklık var mı bilinmiyor...

ne biliyoruz:
motor monofaze
gücü 85w
akımı 0,38a
mak. sargı sıcaklığı 140 derece
mak. akışkan sıcaklığı 95 derece
mak. basınç 3bar

su nerde?
inek içti
inek nerde?
dağa kaçtı
dağ nerde?
yandı bitti kül oldu!.. :)

Abicim zaten okadarini yapabilsem, burda bilen ustalara sorma gereği duymam. Sıkıntı nedir onunda bilirim. Ben amatör olarak bişeylerle uğraşıyorum. Aklıma takılanları burada soruyorum. Burda ustaların dediklerini kontrol ediyorum. Deseler ki barometre siz olmaz alır onunda takarım. Akımı olçmen lazım dedi ustanın biri, onunda bulup olçecegim. Yonüne bak dedi bakacağım. Bunları bilsem zaten sormam
Hepsini kontrol edip, tekrar soracağim. Çünkü bilmiyorum. Amatörce uğraşıp öğrenmeye çalışıyorum:)

Motor yönünu kontrol ettim doğru
Motorda sıkışma gözükmüyor.arka vidayı açtığımda az bı su sızıyor motor çalışırken.( Fiskirmasimi lazım bilmiyorum)
Sirkülasyon gayet iyi
motora gelen su 40 50 derecedeyken Motorda takriben 70 80 derecelere kadar ısındı.
Baypas vanasını yarım açtım yinede ısındı.
Akım ölçümü yapacağım en son bulabilirsem cihaz, artık ısınıp yanar en fazla başka bi çare kalmadı:)

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri