Siemens Logo Seri Port Sorunu

hsoydam

Üye
Arkadaşlar iyi yıllar,
Yeni bilgisayarımda seri port yok, USB'den seri port ile bağlantı sağlayamıyorum.
Bu tip bağlantı için, bildiğiniz bir marka USB çevirici veya başka bir yol, yöntem var mı? Mesela LOGO için USB kablo mevcutmudur?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
manhattan marka al kesin çözüm daha önce bende yaşamıştım aynı olayı

ErgunCaliskan hocam, cevabına çok teşekkürler.
Bu cihazı nerden aldığını hatırlıyormusun, bakmam gereken yer konusunda bir fikrin var mı?

arkadaşım benim bilgisayarım da da seri port yok ama rs232 cevırıcı ıle logoya baglanıp program yukleyebılıyorum.sadece yapman gereken usb cevırıcının com? kac oldugunu bılmek ve baglantı ayarlarını o com u secerek yapmak

Altun08 hocam, olmuyor, çok denedim.
Benim elimdeki usb çevirici üstünden ben yazılım çalıştırıyourm.
Hatta, röle kontrol kartı vb, kartları kontrol ediyorum. Ama olmuyor.
LOGO ile konuşturamadım. Değişik baund rateler denedim, default u malum 9600.
Olmuyor, onun için buraya yazdım zaten.
Belki USB den çalışanı yapılmıştır diye. Direkt USB kablo düşüncesiyle.

Logo'yu yenimi aldın?Logo'nun sipariş etiketinde XX-XX-OBA6 yazıyorsa Logosoftcontrol yazılımının V6.1.5 olması lazım.Logosoft v5.0 ile uzantısı xx-xx-OBA5'e kadar olan modülleri programlayabilirsin.Yazılımı update et ve ucuz sıradan usb>RS232 konvertörle online olabilirsin.Geçensene mart ayında bende iki gün cırmalamıştım.https://www.automation.siemens.com/...ending&ForumID=19&Language=de.....kolaygelsin.

her çevirici kablo ile olmuyor elimde bi kablo var s7-200 çalıştırıyo ama logoda olmuyo
bahsettim marka yı alınca her tarafta çalışıyo
problem şuradan kaynaklanıyor:s7 200 de ara devredeki entegreler plc den besleniyo
logonun kablosundaki entegreler ise seri porttaki beslemeden alıyor
hsoydam hocam kabloyu bursadan bilgisayarcıdan aldım netfom veya netform mu neydi firmanın adı
elimde 3 çeşit usb seri çevirici kablo var hepsi s7-200 çalıştırıyo ama logoyu sade bi tanesi çalıştırıyo

digitus 2.0 ile yapabilirsin
içerisinden çıkan cd yide pc ne kurman gerekir
bilgisayar portu ile logo veya plc portunuda aynı yaptığında sorun çözülür diye düşünüyorum..

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri