seviye flatörü

Samandrayı kucuk depoya al yukseltmeye gerek kalmaz

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Samandrayı kucuk depoya al yukseltmeye gerek kalmaz

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.
Doğru ustam bileşik kaplar prensibi. Yine de ustalarımızın fikrini alalım dedik. Bir de bunun uygulaması var.
Şamandırayı küçük depoya alırsak böylelikle büyük depoda daha çok su birikecek ve ondan istifade edemeyeceğiz.;)

Sistemi şu anda kurdum. Demirci geldi ayakları yükseltti. Ben ara bağlantı borularının tesisatını çektim. Gece su gelecek ne oldugu ortaya çıkacak.;)

Merhaba,öğretmen27 (Doğan ustam) hocam,hayırlı akşamlar.Bakın buradaki küçük olan depo,büyük depodaki su seviyesinden zamanla biraz daha aşağı inerse eğer,üzerindeki bu delikten büyük depodan gelen suyla da taşmış olur,her iki deponun yükseklikeri,zamanla da hiç değişmeyecek sağlamlıkta çok sert bir zemine ankraj (Monte) da edilebilmelidir,buna çok dikkat edin.Bu ara bağlantı borusunu (Bileşik kaplar prensibiyle de çalışacak olan) yeterince çaplı seçin,çok ince de seçmeyin.Çünkü ince seçilirse belki büyüğü dolarken küçüğüne suyun gidip de ayni seviyelerde tam bir dengede kalması çok da zorlaşabilir.Flatör ayarını hassas olarak da yaparken,her iki deponun (Büyük ve küçük olanın) üzerinden bir miktar kadar da emniyet (Boşluk) payını mutlaka bırakın.Ayrıca tam üste kadar sıfıra sıfır olmasa bu flatörün otomatik dolma ayarı da (Büyük depo için) bence daha güvenli olmuş olur.Kolay gelsin.

Merhaba,öğretmen27 (Doğan ustam) hocam,hayırlı akşamlar.Bakın buradaki küçük olan depo,büyük depodaki su seviyesinden zamanla biraz daha aşağı inerse eğer,üzerindeki bu delikten büyük depodan gelen suyla da taşmış olur,her iki deponun yükseklikeri,zamanla da hiç değişmeyecek sağlamlıkta çok sert bir zemine ankraj (Monte) da edilebilmelidir,buna çok dikkat edin.Bu ara bağlantı borusunu (Bileşik kaplar prensibiyle de çalışacak olan) yeterince çaplı seçin,çok ince de seçmeyin.Çünkü ince seçilirse belki büyüğü dolarken küçüğüne suyun gidip de ayni seviyelerde tam bir dengede kalması çok da zorlaşabilir.Flatör ayarını hassas olarak da yaparken,her iki deponun (Büyük ve küçük olanın) üzerinden bir miktar kadar da emniyet (Boşluk) payını mutlaka bırakın.Ayrıca tam üste kadar sıfıra sıfır olmasa bu flatörün otomatik dolma ayarı da (Büyük depo için) bence daha güvenli olmuş olur.Kolay gelsin.

Çok haklısın binbaşı hocam. Şamandıra ayarını biraz daha eğimi aşağıda olarak ayarlarsak depoların üstünde bir miktar daha pay bırakabiliriz dediğiniz gibi. Depoların ayakları sağlam yapıldı binbaşı hocam. Dün sular geldi sabah kontrol ettim herhangi bir sorun yok. Boru çapını Bülent abiye dediğim gibi 1 1/4 seçtim. Saygılarımı sunuyorum Hocam.

Ustalarım sistemi kontrol ettim. Şekil üzerinden izah edeyim. Sol deponun sağ yüzeyinden 20 cm yukarısından manşon kaynatıldı. Sağ deponun bitiş yerinden boru alınarak büyük depoya bağlantı yapıldı. Fakat depoları kontrol ettiğimde -su seviyesi depoların ortalarındaydı- sol deponun seviyesi sağ deponun seviyesinden 20 cm yukarıda. Bunun da sebebi depolar arası 20 cm yükselti farkı. Her ne kadar yerden depoların bitiş yerine kadar yükseklikleri eşit olsa da bağlantı borularının küçük deponun zemininde diğerinin ise (büyük depo) zemin 20 cm yukarısından yapılmış olması. Böylelikle büyük deponun bağlantı borusunun altında 20 cm'lik su seviyesi basınca dahil olamayıp o kısım saf dışı kalıyor.
Ama depolar max. dolduğunda seviyelerinin aynı olacağını düşünüyorum. Sular gecenin geç saatlerinde geldiği için kontrol edemiyorum.
Adsız4.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri