seviye flatörü

Ustalarım bu şekilde olmuyor. Çünkü diğer depoyu yapılacak deponun seviyesine getirmek için eski depo sehpasını 30 cm'lik profil atılarak yükseltilmesi gerekiyor. Bu durumda tahliye vanalarının yükseklikleri farklı oluyor. Biri üstte diğeri altta kalıyor. Yapılacak şey diğer depoyu uygun yerden delip manşon atılması.
Doğan Hocam 17 nolu mesajıma göz attınız mı, bir de depoların çıkışı neresi resim üzerinde mümkünse gösterin.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Doğan Hocam 17 nolu mesajıma göz attınız mı, bir de depoların çıkışı neresi resim üzerinde mümkünse gösterin.
Adsız.jpg
Üstadım sağdaki küçük depo sehpasına ek profil atılarak yükseklik eşitlenecek. Şebeke girişi büyük depoya yapılacak. Hidrafor çıkışı büyük depodan yapılacak. Depo birleştirme olayı küçük deponun su çıkışından alınıp büyük deponun uygun yeri delinip manşon atılıp boru ile birleştirme yapılacak. Mesajınıza göz attım fakat küçük depo kapalı su sızdırmaz değil. Eski deponun üstünde şebeke su girişi açık kalacak.

Depolar birleştirilemiyor mu, malzeme ne çimento-tuğla, demir? küçüğün ölçüleri nedir, kaç tonluk,
üzeri kapalı dediniz bu durumda gözden kaçan kusurlar olacak;
su dolarken içerde hava sıkışacak bi yere gidemediğinden tam kapasite dolmayacak,
Manşon çapı şebeke besleme çapından az olursa geç dolar matematikteki havuz problemi hesabı :)
Sorulara aynı sırayla cevap verin lütfen ;)

Depolar birleştirilemiyor mu, malzeme ne çimento-tuğla, demir? küçüğün ölçüleri nedir, kaç tonluk,
üzeri kapalı dediniz bu durumda gözden kaçan kusurlar olacak;
su dolarken içerde hava sıkışacak bi yere gidemediğinden tam kapasite dolmayacak,
Manşon çapı şebeke besleme çapından az olursa geç dolar matematikteki havuz problemi hesabı :)
Sorulara aynı sırayla cevap verin lütfen ;)
Bülent abi depo birleştirilmesi söz konusu değil. Depoyu yapanın hesabına gelmiyor.;) Depo kapalı demedim. Tam tersi ikisinin de üstü açık -yani şebeke girişi için kapak yapılan yerler- kalacak dedim. ;) Bildiğiniz gibi eski deponun şebeke girişi olan yerde kapak var. Yeni depoya sağ yüzeyinin uygun olan yerine 1 1/4 (40)MANŞON ATILACAK. Şebeke su girişi de boru çağı 1 1/4(40) ustam. Depomuz 5 ton olacak yenisi. Depoyu yapacak ustanın dediğine göre yeni depo ile eski depo arasında 30 cm'lik fark olacakmış. Bunu da eski deponun sehpasını yükseltmekle çözeceğiz. Ama dediğim gibi eski depo ile yeni depo arasında yükselti farkı var. Ama sehpanın yükseltilmesiyle bu sorun aşılacak.

Adsız2.jpg
Sehpaları çizdim ve üzerlerinin açık olmasını sağlayan şebeke su giriş yerleri.

Yer uygunsa neden birleştiremediğine aklım ermedi aynı durum hatırlarsanız DGN FRT(kulakları çınlasın uzun zamandır katılmıyor :)) deposunda da oldu, depo hazır mı neden eskisiyle aynı yükseklikte değil? Zemin sağlamdır inşallah, 5 ton taşıyacak ayak profil basit olmaz, taşımazsa ara bağlantı kırılır her tarafı su basar, zemin oynaksa benze sıkıntı zaman içinde yaşanır, doğalgaz flex boruları gibi bi yapı çözüm olabilir, yine de en başta birleştirilmesi bana göre en doğru çözüm.

Yer uygunsa neden birleştiremediğine aklım ermedi aynı durum hatırlarsanız DGN FRT(kulakları çınlasın uzun zamandır katılmıyor :)) deposunda da oldu, depo hazır mı neden eskisiyle aynı yükseklikte değil? Zemin sağlamdır inşallah, 5 ton taşıyacak ayak profil basit olmaz, taşımazsa ara bağlantı kırılır her tarafı su basar, zemin oynaksa benze sıkıntı zaman içinde yaşanır, doğalgaz flex boruları gibi bi yapı çözüm olabilir, yine de en başta birleştirilmesi bana göre en doğru çözüm.

Depo hazır gibi bir şey ustam. Depolar aynı yükseklikte yapamayız dedi. Ben de çok fazla bir şey diyemedim. Bağlantılardan ve de zeminden şüpheniz olmasın Bülent abi. Her şey sağlam olacak. Sistemimizi anladığını varsayıyorum. Depo yükselti farkını sehpa ile çözeceğiz. Bileşik kaplar prensibine göre sorun yaşar mıyız? Çizimi biraz daha düzelttim.
Adsız4.jpg

Ekli dosyalar

• Adsız3.jpg
    Adsız3.jpg
    44.1 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Sorun olmaz seviye aynı flatör keser, ben diğer ihtimaller yüzünden sıkıntı yaşamayın diye yazıyorum, inş sorunsuz su gibi aksın yıllar :)

Sorun olmaz seviye aynı flatör keser, ben diğer ihtimaller yüzünden sıkıntı yaşamayın diye yazıyorum, inş sorunsuz su gibi aksın yıllar :)
İnşallah akar Bülent abi. Yardımların için teşekkürler iyi ki varsın bu forumda.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri