seviye flatörü

Çok zeki bir insansınız Sayın By Lent Ustam..Sizin bu çözümünüzü zannediyorum kolay kolay bir sucu düşünemez...Saygılar ve sevgiler...
Estağfurullah Sn. Öğretmen27 iltifat ediyorsunuz ilk 1-2 sn. tarif üzerinden aklıma geleni yazdım, acele etmemekte fayda var biz de neticede kuluz hatamız kusurumuz olabilir diğer büyük ustalarımın, üstadlarımın, abilerimin soruyu okuyup onların düşüncelerine danışmakta fayda var. 6 günlük tatile çıkıyorum inşallah tatil esnasında da yine sizlerle bir araya gelebilme şerefine ulaşabilirim, sağlıcakla kalın saygı sevgi selam :)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Estağfurullah Sn. Öğretmen27 iltifat ediyorsunuz ilk 1-2 sn. tarif üzerinden aklıma geleni yazdım, acele etmemekte fayda var biz de neticede kuluz hatamız kusurumuz olabilir diğer büyük ustalarımın, üstadlarımın, abilerimin soruyu okuyup onların düşüncelerine danışmakta fayda var. 6 günlük tatile çıkıyorum inşallah tatil esnasında da yine sizlerle bir araya gelebilme şerefine ulaşabilirim, sağlıcakla kalın saygı sevgi selam :)
Çabucak dönün Sayın Bylent Ustam. Bu forumun size ihtiyacı çok..Hem elektronik, hem elektrik, hem de su işlerinde herkese çok yardımınız dokunuyo..Hayırlı tatiller..Her şey gönlünüzce olsun Saygıdeğer Ustam...

Merhaba arkadaşım, sanırım depoyu sadece tek alttan birbirine bağlı (keşke çizimdekine sadık kalsaydınız). Şayet küçük depo üst limite kadar dolup su geçirmez yapıya sahipse, bir de üst noktaya bağlantı yaparak saıyorum sorunun çözülür. Bu sayede flatör üst limite kadar dolar ve su girişini kesebilir ve su seviyesi tek depoda imiş gibi her 2 depoda da hareket eder (aşağı ve yukarı) kolay gelsin saygılarımla ;)

Merhabalar Saygıdeğer Ustam...Ben il dışındayken apartman sakinleri işlemeleri gerçekleştirmiş..İşler benim kontrolümde değildi il dışında oldugum için..Yoksa dediğin gibi şekle bağlı kalarak yapacaktım.Dediğin gibi tek çare küçük depoyu üs kapağını iptal edip su geçirmez şekilde yapıp depoları birbirine üstten boru bağlantısı yaparak sorunu çözmek...Her şey için teşekkürler ve hakkını helal et...saygılar...

Merhabalar Hidrafora Flatör bağlama şeması anlatırsanız sevinirim

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

Tek depo olur baglanti olursa ötesi yok bu konunun....

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Merhabalar ustalarım. Bizim de buna benzer bir sorunumuz var. Su kesintileri çok arttı. Depomuzun yanına daha büyük bir depo yaptıracağız. Bu durumda depoların tahliye vanalarının oldugu yerden bağlantı yapmayı düşünüyorum. Depoların yanların delip manşon koymak istemiyorum. Nasıl olur acaba? Resmi aşağıda...
hqdefault23452.jpg

Ustalarım depoları tahliye vanalarından birleştirsek sorun olur mu?

Ustalarım bu şekilde olmuyor. Çünkü diğer depoyu yapılacak deponun seviyesine getirmek için eski depo sehpasını 30 cm'lik profil atılarak yükseltilmesi gerekiyor. Bu durumda tahliye vanalarının yükseklikleri farklı oluyor. Biri üstte diğeri altta kalıyor. Yapılacak şey diğer depoyu uygun yerden delip manşon atılması.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri