Sera Otomasyonu

Roboelektronik ' Alıntı:
Seralarda Kullanılan Otomasyon Sistemleri

Sera Otomasyonuna Yönelik Laboratuvar Çalışması

Sera Otomasyonu - Tez

tezlerin ikisinide incledim elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş fakat merak etiğin bir nokta var bilgisayar programı şeklindeki görüntüyü nasıl elde edip programladınız işin bu kısmı hazır bulunabiliyormu verdiğiniz ekran görüntülerinin nasıl yapıldığını henüz anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim....

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Şu an sadece cep telefonu ile sulama kontrol yaptık daha da geliştirmek istiyorum bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlarda bilgilerini benimle paylaşırlarsa sevenirim

Sayın mg85

* Öncelikle tezler bana ait değil, tez çalışmasını yapan meslektaşlarımıza teşekkürler. Sulamaş ısış nem vb. kontrolleri PID kullanarak da yapılabilir veya diğer arkadaşımızın bahsettiği gibi cep telefonu ile kontrol de yapılabilir. Cep telefonu için hazır modüller bulunmaktadır ve kısacası elektrikle çalışan birçok cihazı kontrol edebilirsiniz. Üçüncü bir öneri; ısı, nem sensörleri ve görsel olması isteniyorsa OP de kullanarak güzel bir çalışma çıkartılabilir. Bunlar benim düşüncelerim, farklı fikirleri olan arkadaşlar paylaşırlarsa memnun olurum.

teşekkür ederim

slm arkadasim basit bir ornek vermek istiyorum ama kesinve basarili bir sonuc oncelikle bir adet sivi KILOR cihazi alacaksin 80 litrelik yada 100 litrelik kilor tanki olsun yaninda tankin icine kilor yerine güpreyi doldor sonrada su ilave ed ve gupre eridiginde bir adette su tanki yada su havuzu yaptiracaksin su havuzunun icine KILOR pompasindan cikan hortumu salla ve saniyedeki güpre basincini ayarla buradanda seradaki damlalama sistemine suver havuzdan saten damlama yoluyla sera uzun zamanda sulanacak az su gidecek ama toprak suya doyacak ve güpreyide elle sacip bitkileri yakmana ve fazla güpre gitmesine gerek kalmayacak sadece saniyede yada dakikada kac damla gupre atsin tanka onu iyi degerlendirmelisin basarilar

Merhaba daha önce verilmiş olan sera otomasyon sistemlerinin geliştirilmesine yönelik makale kendime aittir. Bu konuda yararı olacağını düşündüğüm bir başka makalemi ilgilenen arkadaşlar için gönderiyorum. Buradaki çalışma y. lisans çalışması olarak Akdeniz Ü. Ziraat Fakültesi Tarım Mak. Bl. de gerçekleştirilmiştir.

Ekli dosyalar

• RF kontrollü sera otomasyon sistemleri....rar
    774.4 KB · Görüntüleme: 32
mrb arkadaslar kendi yaptıgımız sera otomasyon sisteminin kontrol sayfalarından birkacını ornek olarak gonderiyorum.

Ekli dosyalar

• scada.rar
    144.1 KB · Görüntüleme: 580
evet arkdaslar bu konuda benim de biraz eksiklerim var yardımcı oldugunuz için teskur

sulama için zaman saati ve pnomatik valf veya en basiti araç ların doğal gaz valfini su hattına bağlayıp yapabilirsin ve ayarladığın zaman arlığında sulama yapar ben bu yaz bahçede kullanacağım damlama sisteminde

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri