Sayaç önündeki şartel neden atar

krydnsmz

Üye
Herkese merhaba bu akşam eve geldiğimde elektriklerin olmadığını farkettim evdeki sartellere baktığımda hicbiri atmamisti fakat saatin üzerinde olan şartel atmış nedeni ne olabilir herhangi bir aksiyon almam gerekir mi evdeki sartellerin fotoğrafını da atıyorum teşekkür ederim simdiden
https://www.hizliresim.com/lk3ii3p

Ekli dosyalar

• IMG_20230715_001043.jpg
    IMG_20230715_001043.jpg
    238.3 KB · Görüntüleme: 24
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Geçmiş olsun.
Atan şalterinde fotosunu yayinlasaydiniz .
Atan şalter hakkında bilgi ?

Sigorta kutusundaki sigorta değerleri kısmen yüksek.
Tesisat sistemini bilmek gerekli .
C tipi yerine B tipi olmalıydı.

Şalter attigindaki çalışan cihazları bilmek gerekir.
Bu cihazların birinde arıza olabilir.
Iki üç yüksek amper çeken cihazlar aynı anda kullanılması.
Şalter B tipi takılmış olabilir.
Atan şalterin amper değeri bilinmiyor ?
Tesisatta sorun olabilir.
Şalter bozuk veya özelliğini yitirmiş.olabilir
Biri şalteri indirmiş olabilir.
Vs gibi
Yerinde çözüm aranmalıdır

Kolay gelsin sağlıcakla.

Geçmiş olsun.
Atan şalterinde fotosunu yayinlasaydiniz .
Atan şalter hakkında bilgi ?

Sigorta kutusundaki sigorta değerleri kısmen yüksek.
Tesisat sistemini bilmek gerekli .
C tipi yerine B tipi olmalıydı.

Şalter attigindaki çalışan cihazları bilmek gerekir.
Bu cihazların birinde arıza olabilir.
Iki üç yüksek amper çeken cihazlar aynı anda kullanılması.
Şalter B tipi takılmış olabilir.
Atan şalterin amper değeri bilinmiyor ?
Tesisatta sorun olabilir.
Şalter bozuk veya özelliğini yitirmiş.olabilir
Biri şalteri indirmiş olabilir.
Vs gibi
Yerinde çözüm aranmalıdır

Kolay gelsin sağlıcakla.
Merhaba o an evde sadece buzdolabı çalışıyordu evde kimse yoktu 1 kere attı daha tekrarlamadi sanırım ciddi bi durum yok cevabınız için teşekkür ederim

Merhaba o an evde sadece buzdolabı çalışıyordu evde kimse yoktu 1 kere attı daha tekrarlamadi sanırım ciddi bi durum yok cevabınız için teşekkür ederim

Saatin siğortası ve diğer ürünler hakkında bilği vermeniz . ( foto )

Sebepsiz olmaz biri kapatmamış işe .

Bunun bilip bilmemekle alakası yok ki mutfakta duvardan su geliyor deyip tuvaletin fotoğrafını yollamaktan ne farkı var Allah aşkına 😂
Bunu kasti olarak gidip dur şu formdakileri kızdırayım, sayaç panosunun fotoğrafını değil, dairenin panosunun fotoğrafını atacağını sanmıyorum. Burada hepimizin kızdığı şeyler oldu fakat gelip bilmeyen birinin en önemlisi de uslübunu bozmadan yardım istemesi sonucunda böyle cevap verilmemesi gerek. Siz bu yola çıktığınızda şalt malzemelerinizi nasıl bilmiyor iseniz o kişi de bunu bilmiyor! Burada bilmemezliğe değil, "saygı" kavramının yok edilişine takıldım.

Bunu kasti olarak gidip dur şu formdakileri kızdırayım, sayaç panosunun fotoğrafını değil, dairenin panosunun fotoğrafını atacağını sanmıyorum. Burada hepimizin kızdığı şeyler oldu fakat gelip bilmeyen birinin en önemlisi de uslübunu bozmadan yardım istemesi sonucunda böyle cevap verilmemesi gerek. Siz bu yola çıktığınızda şalt malzemelerinizi nasıl bilmiyor iseniz o kişi de bunu bilmiyor! Burada bilmemezliğe değil, "saygı" kavramının yok edilişine takıldım.
Anlaşamadığımız husus bu zaten olayın teknik ile bir alakası yok. Sorunun nerden kaynaklandığını yazıp orayla alakası olmayan biryerin fotoğrafını yollamak enteresan. Eleştirdiğim nokta bu yoksa kimse anasının karnında ogrenmedi bu mesleği. Teknik konudaki yanlış ve/veya eksik bilgiden dolayı hiç bir meslektaşımı eleştirmem çünkü bunu zamanında bizler çok yaptık halende yapabiliyoruz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,962
Son üye
Emrullah t

Yeni konular

Geri