sabit telefon olmadan internet bağlantısı

Bak işte bu çok güzel bir haber.
İnternet uğruna yıllardır telekoma sömürülüyoruz.

1000 derdim olsun telekomla işim olmasın..adama illalah ettiren bir müesese.aslında yapılabilir bir altyapı telefonsuz internet bağlantısı ancak para hoş geliyor adamlara..bende internet bağlattım evde tel yok ancak krone bağlantılarında haliyle telefon hattı açtırman gerekiyor.ve sabit para ödüyorum.bu ülkede tek bir ağızdan birlik olup ses çıkmayacağı için şimdilik kazık yemeye devam arkadaşlar....(telekom için ağır konuştum biliyorum ama bilinmesini isterimki sözlerim burada çalışan ve "karar onay" mekanizması içinde olmayanları dışarda tutuyorum.yanlış anlaşılmasın.sözlerim asıl tepedeki baronlara)

tellcom quicknet diye bir sistem var ancak şu an için belli bölgelerde hizmet veriyor

arkadaşlar ben de şöyle bişey hatırlıyorum elektrik hattı üzerinden internet bağlantısı yapılabilecek diye ama nerden kaynak aldığımı hatırlıyamadım.

İnternet mevzusu çıktığı andan itibaren bu olay ayrılmalıydı. Telekom haksız kazanç sağlamakta. İnternet hizmeti isteyen bir insana nasıl olurda telefon aboneliğini şart koşabilirsin. Telefon kullanmayan bir insandan bu abonelik ücretini nasıl talep edebilirsin? Eğer bu hizmet gideri telefon abone ücretinide kapsıyorsa sadece telefon abonesi olan kişiler fazla ücret vermiş olmuyorlar mı?
Hepsi palavra düzen sömürü düzeni bizler ses çıkarmadıkçada hiç birşey değişmez...

İnternet mevzusu çıktığı andan itibaren bu olay ayrılmalıydı. Telekom haksız kazanç sağlamakta. İnternet hizmeti isteyen bir insana nasıl olurda telefon aboneliğini şart koşabilirsin. Telefon kullanmayan bir insandan bu abonelik ücretini nasıl talep edebilirsin? Eğer bu hizmet gideri telefon abone ücretinide kapsıyorsa sadece telefon abonesi olan kişiler fazla ücret vermiş olmuyorlar mı?
Hepsi palavra düzen sömürü düzeni bizler ses çıkarmadıkçada hiç birşey değişmez...

Tamamen katılıyorum analizör arkadaşım göz göre göre kendimizi sömürtüyoruz.

arkadaşlar sabredin yakın da ankara-istanbul-izmir de ouitnet yani turkcel in bir fiberoptik kablo ile 10 kat hızlı internet saglayıcısı gelecek ! bu illerin bazı yerlerinde hizmet e başladılar !

eğer evinde kablolu tv varsa kablolu tvden adsl bağlantısı kurulabiliyor ama ttnet adslden biraz daha yüksek sanırım fiyatı

türk telekomda şu an sabit hattı iptal edip sadece interneti kullanabileceğimiz teknoloji var. Ama telekom çok telefon abonesini kaybediceği için bunu piyasaya sürmüyor.
Telefonu kullanmadığımız halde 9 lira ödüyoruz bir kaç arama yapsak 25 liradan aşağısı gelmiyor. telekom bu teknolojiyi piyasaya sürerse bir anda sabit telefonda %50 den fazla abone kaybedecek. Bir aralar 2010 bu teknoloji geliyo diye ortaya laf attılar müşteriyi oyalayıp sömürüyolar..

Bu konuda mahkemeye başvurup kazananlar oldu. Gazetelerden izledik. Sonra Telekomun bu hakkı isteyenlere açacağı yazıldı bir ara ama şimdi yine ses yok. Eğer ben ADSL kullanacağım ama telefon istemiyorum diyorsanız diğer kararları emsal gösterip dava açmanız gerekiyor bildiğim kadarıyla

Forum istatistikleri

Konular
128,496
Kullanıcılar
450,486
Son üye
ayatan

Yeni konular

Geri