Telefon değişiminden sonra İnternet tüketimi Hk.

TheRisky

Katılımcı Üye
Slm. Arkadaşlar.
Geçen hafta telefonunumu değiştim. Normalde 1 ay boyunca 4gb. İnternet tüketimi varken. Yeni telefona geçince bir haftada 5 gb interneti bitirmiş. Hattın 3g uyumlu olduğundan 4.5 g de geçmedim. Telefon güncelleme falan da yapmadı bir anlam veremedi bu işe neden kaynaklanır sizce?

zeybek

Onursal Üye
Onursal Üye
Arka planda, kendı uygulamalarının guncellemesini yapmıstır, haberiniz olmaz...

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Konum da açıksa uygulamalardan kullanan olabilir.

Vacip DENİZ

Paylaşımcı üye
Ayarlardan interneti, hangi uygulamanın, ne kadar kullandığına bakabiliyorsanız kontrol edebilirsiniz.

TheRisky

Katılımcı Üye
Sn. @zeybek bey evet bir kaç güncelleme yaptı watsapp facebook mssenger vs. Fakat bunlar hep olan şeyler. En fazla 200mb.
Sn. @by lent bey konumu hep kapalı tutarım özellikle sadece haritalarda işim varken açarım navigasyon vs. Harici hep kapalı.
Sn. @Vacip DENİZ bey evet siz hatırlatınca baktım en çok YouTube görünüyor 2.8 gb çok ciddi bir rakam anlayamıyorum ben YouTube dan sadece mesleki videolarla bakarım çok kullanmam yani acaba indiriyormu videoları? Telefonun bazı ayarlarının yapılması gerektiği aşikar.

Ne gibi ayarlar yapmalıyım acaba ?

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Güncellemere kapatın sadece wifi seçeneğini kullanın. Yine whatsapp ta ayar vardı sanırım vidyoları dolaşımda indirmeyip sadece wifi ile balanınca indir seçeneğini seçin.

TheRisky

Katılımcı Üye
Sn @by lent bey dediğiniz ayarları yaptım eski telefonundan arka plan verilerinde sınırlıymış ona baktım şimdi yeni telefonda her bir uygulamayı ayrı ayrı yapmak lazım herhalde şimdi tüm uygulamaların arka plan verilerini sınırlamam lazım galiba.

Vacip DENİZ

Paylaşımcı üye
Sn. @zeybek bey evet bir kaç güncelleme yaptı watsapp facebook mssenger vs. Fakat bunlar hep olan şeyler. En fazla 200mb.
Sn. @by lent bey konumu hep kapalı tutarım özellikle sadece haritalarda işim varken açarım navigasyon vs. Harici hep kapalı.
Sn. @Vacip DENİZ bey evet siz hatırlatınca baktım en çok YouTube görünüyor 2.8 gb çok ciddi bir rakam anlayamıyorum ben YouTube dan sadece mesleki videolarla bakarım çok kullanmam yani acaba indiriyormu videoları? Telefonun bazı ayarlarının yapılması gerektiği aşikar.

Ne gibi ayarlar yapmalıyım acaba ?
YouTube de mobil veri kullanırken video kalitesini azaltmanız lazım. Bunu varsayılan yapmak için youtube uygulamasından sağ üstten, hesap - ayarlar - genel yolunu takip ederek mobil veri kullanımını sınırları seçeneğini aktif etmelisiniz. Bu durumda videoları 480p kalite de oldukça tasarruflu olarak izleyebilirsiniz. Ben bu şekilde kullanıyorum.