sabit mıknatıkla motor döndürüp elektrik üretmek..

biyQmen

Üye
Sayın Forum Arkadaşlarım Sabit Mıknatk KUllanarak Herhangi Bir Motoru Döndürmek Mümkünmü Acaba Bu sayede elektrik Üretmeyi Planlyorum Tabi Deney amaclı ...

Rüzgar Türbini Kurup Led Teknolojisi ile Aydınlatma yapmayı düşündüm ama

sabit mıknatıslarla motor döndürme işi kafama takıldı

bilgi ve tecrubelerinize ihtiyacım var ..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
onca kişi bakmış kimse yorum yazmamıs bilgisi olan yokmu?

arkadaşım ben bu konuyu biraz araştırdım bu konuda freeenergynews.com adresinden howard johnson diye bir amca yapıp çalıştırmış sonrada patentini de almış haberin olsun

arkadaşım ben bu konuyu biraz araştırdım bu konuda freeenergynews.com adresinden howard johnson diye bir amca yapıp çalıştırmış sonrada patentini de almış haberin olsun

teşekkürler uğraşmanın anlam yok biri yapmıs zaten yardımınız için teşekkür ederim.

neden olmasın bundan 30 yıl once bısıklet dınamosunu tazıklı akan suya yaptığım pervaneyle çevırdım karadenızde yaylada evle yaptığım duzeneğın arası 50-60 metreydı 10 watt lık trafonun segonderıne bısıklet dınamosunu bağladım prımerını o zamanlar radyo teypler meşhurdu tam ses açamıyordum ama yınede işimi goruyordu elektrık okadar gozde buyutulecek bışey değıl mantığınla hareket edersen yaparsın

Birisinin yapmış olması uğraşmamayı gerektirmez. Mutlaka daha iyisi yapılabilir.

Ancak sadece sabit mıknatıs kullanılara ve dışarıdan başka bir enerji verilmemesi durumunda böyle bir motorun yapılabilmesi fizik kurallarına aykırıdır. O nedenle böyle yazanların icatlarını kendi gözümle görmedikçe (internet üzerinden değil!!!) inanmam mümkün değil.

Önemli not : Tabii bu işi yapan amcalar fizik kanunlarını bilmiyor olabilirler. Ancak öğrendiklerinde eminim onların da makineleri duracaktır :D

daha fazlasını yapmama tecrübem ve bilgim yetmez :) ama şuan için ilerde neden olmasın ki.

sayın demir döven size bir soru sormak isterim acaba fiziğin hangi kuralına aykırıdır söylermisiniz bildiğimiz bir kuralsa yorumlayalım

sn demirdövene katılıyorum. Başka bir kuvvet uygulamadan sadece mıknatıslar ile bu işi yapabilmek bence mümkün değil. Sonuçta dinamo bağlamasak bile sistemin kendi sürtünmesi ve hatta havanın sürtünmesi oldukça sistem sönümlenecektir. Ama bu manyetik motorlar rüzgar,su vb. türbinler ile birlikte kullanılabilirse sistemin verimliliğini artırır diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri