Sağlık Ocağı Elektrik projesi

d_darko

Üye
Merhaba arkadaşlar. Daha önce farklı bir sektörde çalışıyordum, şimdi elektrik projelerine giriyorum yavaş yavaş. Ancak acemiliği atmak için, örneklere ihtiyacım var. Sağlık Ocağı projesi (Aile sağlığı merkezi) var mı acaba elinizde, paylaşabilir misiniz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba arkadaşlar. Daha önce farklı bir sektörde çalışıyordum, şimdi elektrik projelerine giriyorum yavaş yavaş. Ancak acemiliği atmak için, örneklere ihtiyacım var. Sağlık Ocağı projesi (Aile sağlığı merkezi) var mı acaba elinizde, paylaşabilir misiniz?

Bir sağlık ocağının elektrik projesinde çok özel teknik uygulamaların olduğunu sanmıyorum. Hastanelerdeki gibi özel makineleri yoksa, normal bir bina tesisatından ileri bir uygulama gerekmediği görüşündeyim. Bazı hijyenik tip aydınlatma anahtarlarının tercih edilmesi uygun olabilir. Belki sıramatik veya WC alarm sistemi gibi bir iki ufak nokta daha eklenebilir. İstenenlere yönelik elinizde bir şartname varsa, oradakilere uymanız gerek tabî ki. Özel makineler var mı diye öğrenmeniz gerek, mimari tefrişat ve mekanik yerleşiminin olması da gerekli, yoksa da ortalama ihtiyaçları göz önüne almalısınız.

Elimde bir tane sağlık ocağı projesi ve birkaç tane hastane projesi var. Hastane projelerine ihtiyacınız olduğunu pek sanmıyorum. Sağlık ocağı projesini özelden e-posta adresinizi yazarsanız size gönderebilirim.

Bir sağlık ocağının elektrik projesinde çok özel teknik uygulamaların olduğunu sanmıyorum. Hastanelerdeki gibi özel makineleri yoksa, normal bir bina tesisatından ileri bir uygulama gerekmediği görüşündeyim. Bazı hijyenik tip aydınlatma anahtarlarının tercih edilmesi uygun olabilir. Belki sıramatik veya WC alarm sistemi gibi bir iki ufak nokta daha eklenebilir. İstenenlere yönelik elinizde bir şartname varsa, oradakilere uymanız gerek tabî ki. Özel makineler var mı diye öğrenmeniz gerek, mimari tefrişat ve mekanik yerleşiminin olması da gerekli, yoksa da ortalama ihtiyaçları göz önüne almalısınız.

Elimde bir tane sağlık ocağı projesi ve birkaç tane hastane projesi var. Hastane projelerine ihtiyacınız olduğunu pek sanmıyorum. Sağlık ocağı projesini özelden e-posta adresinizi yazarsanız size gönderebilirim.
Teşekkürler :) özelden mail adresimi atıyorum. Birşeyler yaptım ama çok emin değilim yaptıklarımdan.
Hastane çok gerekli değil ama ileride lazım olabilir tabi ki, sizin için sıkıntı olmazsa bir sağlık ocağı, bir de hastane yollarsanız sevinirim.

Teşekkürler :) özelden mail adresimi atıyorum. Birşeyler yaptım ama çok emin değilim yaptıklarımdan.
Hastane çok gerekli değil ama ileride lazım olabilir tabi ki, sizin için sıkıntı olmazsa bir sağlık ocağı, bir de hastane yollarsanız sevinirim.

Eski iki sağlık ocağı projesi attım. 1 tane de yeni hastane projesi göndereceğim yarın. Yeni hastane projesi daha çok işinize yarar.

mimari projede zaten tefriş planı vardır
mr olacak mı labaratuar olacak mı bunları bilmek lazım.
biiyomedikal cihazlarının güçleri çok yüksektir. şöyle bir konu var

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/mr-cihaz-kurulumu-hk.27349/

ayrıca klima, havalandırma güçlerini de göz önünde bulundurmak gerekir.

anons sistemi, acil durum aydınlatma sistemi, acil yönlendirme sistemi, yangın algılama ve uyarı sistemi, ups sistemi,telefon-data sistemi projelendirilmesi yapılır.

kolay gelsin.

Eski iki sağlık ocağı projesi attım. 1 tane de yeni hastane projesi göndereceğim yarın. Yeni hastane projesi daha çok işinize yarar.
merhaba bende ilk kez sağlık ocağı çizeceğim eğer proje varsa örnek yollayabilir misiniz

merhaba bende ilk kez sağlık ocağı çizeceğim eğer proje varsa örnek yollayabilir misiniz
Mimarlar, makineciler ve elektrik mühendisleri aynı anda çalışırlar. Mimar çizer, makineci mekanik cihazları güçleriyle yerleştirir, elektrik mühendisi de cihaza uygun sigorta, kablo, priz, aydınlatma vs. gibi şeyleri yapar. İnternette örnek proje bulursanız şanslısınız. Size bir site atayım orayı bir inceleyin belki işinizi görür. Diğer türlü kimse paylaşmak istemez. Sonuçta herkes bu işten para kazanıyor ve ücretsiz dağıtacaklarını da pek sanmıyorum lakin dediğim gibi size bir link bırakayım orayı bir inceleyin.
https://projelerim.org/index.php

sanırım hiç sağlık ocağına gitmediniz, hastane olmadığı için extra bir düzenek yok, sadece jeneratör zorunluluğu var. her doktor odasına bilgisayar ve aydınlatma ve aşı odasına buzdolabı ve aydınlatma. elektrik tesisatına dahil ise hasta çağırma ekranları için bilgisayar bağlantı tesisatı. standart bir ev veya ofisten bir tık yukarısı yani ekranlar. yemek pişirilmeyen mutfağı da unutmayalım ve dinlenme odasını.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri