s71200 oransal valf kontrolu yardım

askme

Üye
merhaba arkadaşlar. sm1232 analog çıkış modülüyle direk oransal vana kontrol edebilir miyim? yoksa ayrıca bir oransal kartmı kullanmam gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,
Malumunuz kullandığınız kart +/-10V veya 0/4..20mA analog çıkış veriyor.
Oransal vananın kontrol giriş tipi +/-10V veya 0/4..20mA ise direk bağlantı yapabilirsiniz.

cevabınız için çok teşekkür ederim. elimde bir valf var. özel yapım diye tahmin ediyorum çünkü üzerinde hiçbir şey yazmıyor. 0 - 400 bar ( hava ) arası çalışıyor. bana 0-400 bar aralığında çalışacak oransal valf önerebilir misiniz. ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler.

bu arada elimde bulunan valfi çalıştıramadım ne volt ne mA ikisini de denedim. valfi kontrol eden modül ( plc olma ihtimali yüksek ) markası yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elinizdeki valfin fotosunu paylaşırsanız, valfin ne olduğu anlaşılabilir.
Endüstride daha çok standart globe, küresel ve kelebek vanalar üzerine,
oransal aktuatorler bağlanarak, istenilen basınç ve debi skalası için oransal kontrol sağlanmaktadır.
Sizin ihtiyaç duyduğunuz basınç ve debi aralığı nedir? buna göre seçim yapılmalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri