S7 1200 acil yardim

gokhan8654

Üye
S.a elimde s71200 bir cpu var programi icinden aldim yeni bir cpu takicam ancak takacagim cpu kod olarak farkli s7 1200 1214c ac/dc 6es7214 1bg31_0xbo ESKI CPU NUN KODU Yeni ALDIGIM cpu 6es7214 1BG40_OXBO ESKI YAZILIMI BUNA ATMA SANSIMIZ VARMI VARSA YARDIMCI OLABILECEK BIR ARKADAS VARMIDIR

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Gokhan8654 Merhabalar;
Eski programı açtığın TİA da hardwaare device configiration sayfasında cpu üzerinde sağ tık change device yapıp yeni CPU göster .

Kolay Gelsin

Merhaba tesekkur ederim dediginizi yaptim programi yukledim cpu uzerinde hata isareti var ve plc run konumuna gecmiyor ilk defa siemens plc ile ugrasiyorum kusura bakmayin bir seyleri eksik yaptim sanirim attigim
1617868266685109297288.jpg

Son düzenleme:
Merhaba tesekkur ederim dediginizi yaptim programi yukledim cpu uzerinde hata isareti var ve plc run konumuna gecmiyor ilk defa siemens plc ile ugrasiyorum kusura bakmayin bir seyleri eksik yaptim sanirim attigim
Ekli dosyayı görüntüle 73291
Modülleri fiziksel olarak bağlarımız mi program açısından sorun yok gibi

merhaba,

cpunun kodu farklı ise sorun ondan kaynaklanıyordur.

soldaki menüde cpunun üzerine sağ tıklayıp change device yapıp doğru cihazı seçin.sonrasında compile edip tekrar yükleyin.

bu arada attığınız fotoda plc run da görünüyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri