S7 1200 Kullanımı

datadata

Üye
Arkadaşlar s7 1200 eski bilgisarımda zorlanarakta olsa çalışıyor
malum yeni bilgisayar alınca wındows 7 geliyor. Elimde wın 7 32 bit ultımate işletim sistemi kurulu bir bigisayar var. Xp sürücülerden dolayı kuramıyorum wın7'ye s7 1200 programını kurdum cpu ıp görebiliyorum ledleri flaş yaptırıyorum fakat onlıne yükleme ve çalışma yapamıyorum sanal işletim sistemiyle xp kurdum fakat ıp bile göremedim (ping atma hariç)

kısacası s7 1200 wındows 7 sorunsuz çalıştıran varmı ve nasıl

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Son düzenleme:
çevap yazan arkadaşa teşekkür ederim ben Sun VirtualBox sanal işletim sisteminde bütün siemens plc proğramlarını çalıştırdı

s71200 çok güzel ve kulanışlı bir plc herkeze tavsiye ederim bu işlemci konusunda kendimi çok geliştirme imkanım oldu ve pek çok proje yapmış durumdayım ama bütün güzelliğine karşılık bu plc'nin biraz daha olgunlaşırsa daha iyi olacağını sanıyorum

Sun VirtualBox programı üzerinde çalışması güzel . Paylaşım için teşekkürler.
Bende de win7 yüklü ben de ne yapmalıyım diye düşünüyordum.

ben çaliştırıyorum

s7-1200 üzerine gel sag tıkla özellikler-uyumlulık programın çalişacaği uyum moduna tıkla oraya windos 2000 yap

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar s71200 win7 32 bite hata vesede yükleyip çalıştırılabiliyor fakat plc'ye yükleme yapamadım ve online plc acılıyor fakat ıp adresine girilince içindeki dosyalar görünmüyor. winxp sp3 hiçbir sorun olmadan işlemleri yapabiliyorum

aynı sıkıntıyı şuaralar bende yaşiyorum.Yeni leptop aldım üzerinde win7 yüklü xp kurmamada izin vermiyor.Vwirtual machine kurdum içine msdos ortamında çalişan programıda yükledim fakat usb rs232 çevirici tanımasına rağmen plc ye bağlanamıyorum.microsoft xp uyumluluk paketi varmıs onu kurup denicem bakalım

ban bu 1200 ün nasıl kullanıldığını kısaca izah edebilirmisiniz?
microvin den biraz farklı yaptığım programları similosyon yapamıyorum programın çalıştığını nasıl görebilirim?

ban bu 1200 ün nasıl kullanıldığını kısaca izah edebilirmisiniz?
microvin den biraz farklı yaptığım programları similosyon yapamıyorum programın çalıştığını nasıl görebilirim?
maalesef simulasyonu yok şu an.ancak plc ye yükleyerek deneyeblirsiniz.

o.k yani gerçek plc ile çalışabilirizmi oluyor?

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,923
Son üye
BilgeKaganInce22

Yeni konular

Geri