Sürücülü kompresör

M48A5T2

Üye
Merhaba,

Sürücülü kompresörlerin hava üretim süresini ölçmek için hangi bilgiyi takip etmem gerekiyor?

Basit bi soru olabilir ama yardımcı olun lütfen.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
by lent usta ben burada sorulamıyan sorular yüzünden LBA'dim bir kat daha büyüdü, şu soruları sıkmadan ne istediklerini tam olarak açıklayarak sorsalar, bilenler mutlaka cevaplar, benim gibi liseyi 8 senede bitirenleri arama motorlarıda arama yapıp o kunu hakkında bilgi sahibi yapmazlar. böyle sorulamayan sorular yüzünden bildiklerimi bile şaşırıyorum

by lent usta ben burada sorulamıyan sorular yüzünden LBA'dim bir kat daha büyüdü, şu soruları sıkmadan ne istediklerini tam olarak açıklayarak sorsalar, bilenler mutlaka cevaplar, benim gibi liseyi 8 senede bitirenleri arama motorlarıda arama yapıp o kunu hakkında bilgi sahibi yapmazlar. böyle sorulamayan sorular yüzünden bildiklerimi bile şaşırıyorum
Azminize hayranım, daha bilgili gençleri gormek icin olsun sabrediyoruz.

Sanayide kullanılan basınçlı havadan bahsediyorum. 75 kW'lık sürücülü kompresör düşünelim. Yükte çalıştığı süre içerisinde hava üretimi gerçekleşir mi diye soruyorum.

Sanayide kullanılan basınçlı havadan bahsediyorum. 75 kW'lık sürücülü kompresör düşünelim. Yükte çalıştığı süre içerisinde hava üretimi gerçekleşir mi diye soruyorum.

Setlenen basınca ulaştığında hava emiş klepesi kapanıyor ve yağ soğutmaya geçiyor . Basınç alt limite ulaşana kadar yağı soğutup baypas konumuna geçer. Genelde böyle olur
Emiş klepesinde 24v bobin var ona paralel zaman sayacı koyup ne kadar süre üretim yapmış basitçe öğrenilebilir sanıyorum . Kompresör içindeki hava filtresini soktugunuzde klepenin hareketlerini görebilirsiniz . Kolay gelsin

bak soruyu doğru sordun mu, bilen adam şak diye cevap yazıyor, ucu bucağı olmayan sorular da benim gibileri hem yoruyor hemde ihtiyacı olmayacak bilgi sahibi yapıyor.

Peki tam beklediğim cevap değil. Soruyu şöyle düzelteyim: sürücülü kompresör hava ihtiyacına göre devreye girip çıkıyor, benim sürücülü kompresörüm günde 22 saat çalışıyor bu kompresör 22 saat boyunca hava üretimi yapmıştır anlamına mı gelir yoksa hava üretimini yaptığı zamanı nasıl ölçerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri