Elektrikli motor şarj aleti ışığı hemen yeşile dönüyor

bu aküler 12 volt 20 amperdir. sen nasıl 23 volt ölçüyorsun onu da bir resimle.
Ölçü aleti DC kademesinde ölçtüm öyle gözüküyordu yine resimlerim onuda ama ancak 12 den sonra atabilirim işten çıkınca
6 akülü elektrikli motorda 24 volt akü olacağını zannetmiyorum. üzerindeki kodu google amcaya sordum
24 voltunu göremedim.
https://www.google.com/search?client=opera&q=6+dzf+20+akü&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
Şarj aleti 60 v motorun üzerinde 5 tane akü var

Ölçü aleti DC kademesinde ölçtüm öyle gözüküyordu yine resimlerim onuda ama ancak 12 den sonra atabilirim işten çıkınca

Şarj aleti 60 v motorun üzerinde 5 tane akü var
demek ki akülerin 12 volt, şarj aletinde 72 volt gayet normal. ama bir tek aküde 19 volt ölçmen normal değil.

Son düzenleme:
Bu tür güç devreleri gevşekliği hiç sevmez. Akü kutup başı ve ara atlamalarda karta kadar kablolamada gevşek bir yer var ise akım oradan geçmez ve sistem düşük voltaj korumasına geçer.

Aynı şekilde akülerden biri ömrünü tamamladıysa o zamanda aynı sorun olur.

Bu tür güç devreleri gevşekliği hiç sevmez. Akü kutup başı ve ara atlamalarda karta kadar kablolamada gevşek bir yer var ise akım oradan geçmez ve sistem düşük voltaj korumasına geçer.

Aynı şekilde akülerden biri ömrünü tamamladıysa o zamanda aynı sorun olur.
Akülerden iki tanesi biri 8 volt diğeri 10 volt gibi bi rakam gözüküyor güç kaynağına şarja taktım bakalım sonuç ne olucak

kesin emin değilim ama 14,4 ile şarj edersen ve şarjdan çıktığında 13,8 voltta kalıyorsa olmuş demektir bu süre 16 saat kadar sürebilir. lütfen 2 amperi geçmeden şarj et.
Tamamdır abi çok teşekkürler

Aküleri çıkarıp güç kaynağı ile şarj ettim problem çözüldü yardımlarınız için çok teşekkür ederim
bir de sana sadece akü satanların bildiği ama söylemediği bir tüyo. madem elin bu işlere yatkın, ayda bir akülerin yerini değiştir. 1-2-3-4-5 diye numara ver her ay motora giden ilk aküyü değiştir.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri