Sürücü ile alınabilecek bilgiler?

Herkese merhaba plc ve hmi ve sürücü yardımıyla bir elektrik motorunun frekansını kontrol etmek istiyorum. Kullanacağım marka sürücü ABB marka. HMI ekranda sürücüden hangi bilgileri çekebilirim? Frekans,akım,gerilim devir sayısı. çekemesem bile bunu plcde nasıl gerçekleştrebilirim? Yeni olduğum için bu konuda bilgili kardeşlerimin yardımını bekliyorum. teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Engineeringk Merhabalar;
Sürücü de haberleşme özeliği varsa ve HMI aynı haberleşme protokolü i varsa örneğin modbus gibi (kullandığınız ABB hangi modeli bilmiyorum) istediğiniz tüm verileri alabilirsiniz,

Engineeringk Merhabalar;
Sürücü de haberleşme özeliği varsa ve HMI aynı haberleşme protokolü i varsa örneğin modbus gibi (kullandığınız ABB hangi modeli bilmiyorum) istediğiniz tüm verileri alabilirsiniz,
Çok değerli bir bilgi teşekkür ederim. Yani haberleşme özelliği varsa bilgileri alabiliyorum. Peki bunu kullanıcı manualinden mi ogrenicem? Cok karmaşık geliyor manual.

Hangi model sürücü ve ne marka HMI kullanıyorsun ayrıntı verirseniz

Çok değerli bir bilgi teşekkür ederim. Yani haberleşme özelliği varsa bilgileri alabiliyorum. Peki bunu kullanıcı manualinden mi ogrenicem? Cok karmaşık geliyor manual.

Ekteki gibi değerleri okuma ve yazma işlemi yapabilirsin.

Ekli dosyalar

• abb modbus okuma -yazma.pdf
    798.9 KB · Görüntüleme: 19

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular