TIA Portal HMI ekran dakika girişi timerda kullanma

üstadım, 3 ile 15 dakika ölçekli şöyle bi şey yaptım ama...

Ekli dosyayı görüntüle 83685
Hocam desteğiniz için teşekkürler. Peki 3 dakikada deger girdigimizde 50 Hz mi çalışıyor motor. 15 dakika girdiğimizdede minimum olması gerekli.
Yada şu şekilde mi çalışıyor. Dakika ve Hz bilgisi girerek mi çalışıyor ?
Bana sadece dakika bilgisi girişi yeterli dakikaya göre motor devrini ayarlayacak.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hocam desteğiniz için teşekkürler. Peki 3 dakikada deger girdigimizde 50 Hz mi çalışıyor motor. 15 dakika girdiğimizdede minimum olması gerekli.
Yada şu şekilde mi çalışıyor. Dakika ve Hz bilgisi girerek mi çalışıyor ?
Bana sadece dakika bilgisi girişi yeterli dakikaya göre motor devrini ayarlayacak.
evet.

HZ bilgisi girilmemesi lazım.

''deger gir'' penceresine 3 ile 15 dakika arasında bi sayı girilir. girilen sayı frekansa orantılanır ve ''motor frekansı'' penceresinde gözlemlenir. girilen sayı dakika cinsinden ''çalışma süresi'' penceresinden izlenir ve zaman geriye doğru yani sıfıra dogru sayar. zaman sıfır olduğunda ''motor frekansı'' da girilen dakika da sıfırlanır.

res1.png
res2.png

''deger gir'' penceresine 3 ile 15 dakika arasında bi sayı girilir. girilen sayı frekansa orantılanır ve ''motor frekansı'' penceresinde gözlemlenir. girilen sayı dakika cinsinden ''çalışma süresi'' penceresinden izlenir ve zaman geriye doğru yani sıfıra dogru sayar. zaman sıfır olduğunda ''motor frekansı'' da girilen dakika da sıfırlanır.

Ekli dosyayı görüntüle 83721Ekli dosyayı görüntüle 83722
Tam olarak buydu dosyayı benimle paylaşırmısın hocam

umarım işinize yarar

Ekli dosyalar

• dak gir dev ay22.pdf
    91.6 KB · Görüntüleme: 13
Hocam çok teşekkür ettim. Hemen uygulamaya geçeceğim
Ekran Alıntısı.PNG

Hocam burada nerde sorun var. 30 ve 150 girdiğimde değerler normal geliyor ara değer girdiğimde farklı sonuç veriyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Hocam burada nerde sorun var. 30 ve 150 girdiğimde değerler normal geliyor ara değer girdiğimde farklı sonuç veriyor.
Tamam hocam hallettim. Desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 2.PNG
    2.PNG
    22.3 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye