Robot Kol İçin Servo

Türk Hava Kurumunun model uçak sitesinde satışı yapılıyor. Fiyatları 15-85 lira arası değişiyor.2 günde kargoyla gelir.

:) biz servolari Turkiyeden aldirtiyoruz..eger Turkiyeden bulamazsan...

femsan dc motor üreten bir firma servo motor üretimine başlamıştır..

yapacağın robot kolu ne amaçla kullanacağın önemli. Gücü ona göre belirleyip alman lazım. Galiba bir iş yaptırma amaçlı değil. Çalışmasını görmek için bir robot kol yapıyorsan o zaman çok önemi yok. Ankara ve İstanbulda elektronikçiilerde rahat bulabilirsin. Bulunduğun ilde bilemiyorum.

DC motorun miline encoder bagladinmi olur sana DC servo motor.
Tamam %100 servo performansi elde edemezsin fakat bahsettigin isin hakkiyla ustesinden gelir.

Bikomak de tanitilan karti artik uretmiyorum ancak ortada duran modulu ciplak olarak veriyorum. Etrafina devreyi kurmak sana kaliyor.

Modul etrafina konacak devre semasini yakinda siteden yayinlayacagim.

bende yeni bitirdim robot kol projemi..servoları gittigidiyordan aldım mikro servo ama fena değil idare ediyor..plastik ve metel dişli olanlar vardı önce 4 adet metal dişlili aldım tanesi 16 tl den..daha snra 2 tanesini bozdum:( 2 tane de plastik dişli olandan aldım tanesi 11 tlden..işimi görüyorlar şimdilik. markası towerpro küçük boyutlu proje yapacaksan idealler hem de sürmesi kolay.. ayrıca jal kullandım proğramda hazır örneklerde vardı..güzel proje inş bitirirsin tez zamanda

faris adında bir elektronikci vardı siteside var ama hatırlıyamıyorum şuan ama bende step motor almıştım kargoyla gönderiyr çok uygun fiyata

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri