RG3 12CS röle ile reaktif cezaya girdim.Yeniyim,Yardım lütfen!

sayaç öncesi akım trafosu 200/5.kullanılan sayaç MAKEL T300-C410 serisi.Şimdi 1.6.0 menüsünde max. güç 0.616kW yazdığına göre kullanılan anlık max. güç 0.616*40 mı oluyor?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hesaplaman doğru.değerleri doğru aldıysan eğer ,sayaçtan çekilen ampere göre yük dağılımın dengesiz.pensampermetre ile ölç ,yine benzer değer görürsen ,monefaze kademelerini artır(4 kademede m.faze kondansatörün var) yükleride dengeli dağıt fazlara

monofaze kapasitörler için rölelere değerleri kendim girmiştim.3 fazlılar için rst girmiştim;monofaze için hangisinin hangi faz olduğunu nasıl anlayacağım?

röle bunu kendi otomatik olarak algılaması gerekmiyormu?Benim girdiğim r-s-t-r ama inan hangisinin hangi fazda olduğunu bilmeden bu değerleri girdim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
otomatik tanıma açıksa problem olmaz.cap menüsüne girip kondansatörlerin hangi fazda ve değer değişimi olmuşmu görebilirsin

baktım fakat bıraktığım gibi.Daha çok öğreneceğim şeyler var anlaşılan.ilgin için teşşekürler.

@sistem45 160kva trafosu varsa 125kw max alır buna görede250/5 a.t x50 olursa x 0.616kW = 31 kW max enerji ortaya cıkar bu durumda 125/5 bile büyük kalmış gibi ne dersin

Bu arada monofaze kapasitör ihtiyacını nasıl belirleyebilirim?

akım trafosu tam olarak ne işlevi görüyor?
bi sayaçtan önce var 200/5, bir de sayaçtan sonra 125/5.
Değerleri neye göre belirleriz?
Bende şuan gerilim trafosu yok o yüzden röleye 1 değeri olarak girdim.O zaman sayaç çarpanım 200/5*1 =40 mı oluyor?ki faturada 40 gözüküyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
125/5. x=25 olarak rg312c beyine tanıtman gerek şöyle SET 3saniye bas auto görünce aşagı tuşuyla VA-TRAFO sekmesine gel SET 2 Kez bas 0001 olan degeri 0025 yap SET sonra ESC tuşu ile save set yes yazısını görene kadar bas görüncede SET e bas hafızaya al sonra entes rölenin beslemesi hariç kondanstör sigortalarını indir şimdi tesisin kondansatör ihtiyacını şöyle bulcan rölenin aşagı tuşuna basarak VAr-KAPASİTE menüsüne gel L1-L2-L3 ekranındaki gördüklerin deger senin ihtiyacın olan kondanstör gücün oluyor rölenin sol tarafındaki m-k ledlerinden (k)olan yanıyorsa Kilovar olarak okursun yok yanmıyorsa VAR olarak L1-L2-L3 ekranlarını okursun bu almış oldugun degerlere görede hangi faza kaç kvar kondanstör koyacagınıda böyle bulmuş oluyorsun

peki 200/5 olan ve 125/5 olan akım trafosu var panomda.bu ikisinin görevi tam olarak nedir?

200/5 olan sayaç için konmuştur yada multimetre 125/5 ise entes röle için konmuştur sorunu dogru anladımmı bilmiyom ama ......

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri