kompanzasyon problemi yardım

slm arkadaşlar benim şöyle bir sıkıntım var bizim şantiyede kompanzasyon panomuz mevcut şantiyeyi kapattık kış nedeniyle, çıkış şalterleri kapalı kullanım yok 2 ay oldu fakat sayaç aktif enerji yazıyor 4 gün endeks takibi yaptık devamlı endeks artıyor ana giriş sigortasını kapattıksayaç sabit kaldı şunuda unutmayın çıkıçlarda kullanım hiç yok
Boştaki kablolarsda elektrik tüketim i yapar.Kayıp kaçak bedeli vardır fatura larda eğer şantiyeniz çok büyükse kablolarınız da uzundur kablo ne kadar uzun olursa kayıp o kadar fazla olur!

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ana giriş şalteri kapalı iken yazmıyor yani pano ilk giriş elektriği kesince sayaç sabit kalıyor kompanzasyona enerji verince yazmaya başlıyor

Kompanzasyon a elektrik verince kontaktör ler çekiyor mu?Kompanzasyon kompak şalterine bağlı başka yükler olmadığından eminmisiniz? Sadece kompanzasyon açıkken yazması olmaz!Geçen gün başka bir arkadaş sayaç a elektrik girişi olduğunda elektrik tüketim yapıyor gibi sayaç yazıyor demişti. Ama bütün şalter ler kapalı sadece kompanzasyon u açınca yazıyor diyorsunuz fatura daki tüketim aktif tüketim mi reaktif tüketim cezası mı?Eğer ceza ise kontaktör yapışmış olabilir ama aktif tüketim se kompanzasyon şalterinde başka bir yük olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri