RG3-12C2 REAKTİF KONROL RÖLESİ

serkan3333

Üye
Arkadaşlar sorunum şu ;

sistem 2500/5 akım trafosu ile ölçülen

en ufak degeri 25 kvar kondansatör gurubundan başlayıp 50 ve 100 olan sistemde algılama sorunu yaşıyorum

tesis şu an boş ve çekilen yük az bu sebepten dolayı RG3 röle cekilen enerjı az olduğundan algılamıyor ve kondansatör devreye sokmuyor yükü artırınca sokuyor devamlı az yük olduğundan reaktifle kapasitifi elle sokup cıkarıyorum acaba Rg3 rölenin hassasiyet ayarı varmı bilenler yazarsa sevinirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Röleye gelen akım ! 50 mA olacaktır.Yani,ana devre akımı 25 amperden aşağı olmayacaktır.Bu
işin teorisidir.Tatbikatta biraz daha ( 50 amper ! ) fazla olması gerekir.

Evet,maalesef.15 yerine,20 kvar bağlayıp ( fazla gelmiyorsa ) bir deneme yapmanız yararlı
olabilir.Kael Varkombi TFT de ( 10 mA le çalışır ) denemenizde yarar var.

Son düzenleme:
Bilginiz için teşekurler %20 %15 arasında ayda iki defa bakıyorum gunluk degil zaten ay sonuna kadar dengeliyor pekte yormuyor benı ama eksik bilgim vardı ögrendım teşekürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,017
Son üye
melike.gkck1

Yeni konular

Geri