Radar sensör

MESUT170

Üye
Arkadaslar çocuğum için wc ye radar sensör bağlamak istiyorum ancak wc girişinde ikili anahtar var. Wc nin anahtarını sensör için sürekli açık pozisyona nasıl getirebilirim bu hatta 3 kablo var.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kontrol kalemini al anahtarı sök.Işıklar kapalı iken kontrol kalemi ile kablolara bak.Işık yanan kablo fazdır.
Sonra kalan iki kabloyu sıra ile dene.Hangisi senin istediğin kablo ise onu fazın yanına bağla.
Dikkat et .Çarpılma.

Kontrol kalemini al anahtarı sök.Işıklar kapalı iken kontrol kalemi ile kablolara bak.Işık yanan kablo fazdır.
Sonra kalan iki kabloyu sıra ile dene.Hangisi senin istediğin kablo ise onu fazın yanına bağla.
Dikkat et .Çarpılma.
O kolay. Benim sormak istediğim anahtarın bir düğmesini iptal edip sensore nasıl akım vereceğim diğer düğme hol aydınlatması o çalışacak sensöre direk akım vereceğim.

Anahtar üzerindeki yerleşim.

G

W. H

G giriş yani faz ucu. W wc H hol çıkış hatları

W ucunu G ile ayni yere bağlarsan wc lambası sürekli enerjili olur. Lambayı çıkarıp sensörlü lambayı takabilirsin.

Hol anahtardan yanıp sönmeye devam eder.

Anahtar üzerindeki yerleşim.

G

W. H

G giriş yani faz ucu. W wc H hol çıkış hatları

W ucunu G ile ayni yere bağlarsan wc lambası sürekli enerjili olur. Lambayı çıkarıp sensörlü lambayı takabilirsin.

Hol anahtardan yanıp sönmeye devam eder.
Çok teşekkür ederim. Aklıma gelmişti ama bir aksilik olur diye sizlerden akıl alma gereği duydum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri