Pozisyoner plc bağlantısı

elimde bir sensör var (4-20) bu sensörden gelen bilgiyi 4-20 çalışan pozisyonere bağlamak istiyorum bağlantıları plc nin nerelerine yaparsam doğru bağlantı olur sebepleriyle açıklayacak yardım edecek biri var mı teşekkürler şimdiden

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
elimde bir sensör var (4-20) bu sensörden gelen bilgiyi 4-20 çalışan pozisyonere bağlamak istiyorum bağlantıları plc nin nerelerine yaparsam doğru bağlantı olur sebepleriyle açıklayacak yardım edecek biri var mı teşekkürler şimdiden
Sevgili Bayram,eksik bilgi ile birlikte resim olmadan istenen yardım talepleri pek ilgi görmüyor.Sebebi ise yanlış yönlendirme ile konu sahibine hatalı iş yaptırmamak.Örneğin bu sensör metal mi okuyor,sıvı mı,tur mu sayıyor,renk mi görüyor?Plc etiketi ve markası da önemli elbette.

bunu uygulamaya geçirmeyeceğim cevabınız için teşekkür ederim ama herhangi bi 4-20 sensörden alınan bilgiyi 4-20 pozisyonere nasıl aktarırrım plc de onu sormuştum yani analog ınput digital output gibi

Senörün 4-20 ma çıkışını plc'nin 4-20 ma girişine bağlayacaksın, anolog input.

Son düzenleme:
Senörün 4-20 ma çıkışını plc'nin 4-20 ma girişine bağlayacaksın, o kadar.
o giriş neresi di ai ? bir de pozisyonere nereden çıkış alacağım teşekkürler
tamam anladım araştırmaya devam edip 4 20 sensörü ai ye girip plc ye okutucam sonra ao dan pozisyonere bilgi götürecem teşekkür ederim yardımcı olan herkese

Son düzenleme:
Bak şimdi iş biraz daha ilginçleşiyor, plc modelin ve bunala birlikte konfigurasyondaki modullerin marka, model ve ürün kodlarını paylaşmamak için özel bir nedenin var mı ?

hayır çünkü böyle bir devre yok benim sadece kafama takıldı öğrenmek araştırmak için sorguladım

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri