rölesiz konpanzasyon nasıl yapılır yardım ltf

nunesi

Üye
Şebeke panosunun girişine 120 kvar kondansatör takacam şalterim ve kablo kesitim ne olmalı tşk.

reaktif güç role baglamadan düz kompanzasyon nasıl yapılır.

Üst üste mesaj yollamayınız son mesajınızı değiştirerek ekleme yapınız.

Düzenleme : Mesut-

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
reaktif güç kontrol rölesiz yapılan kompanzasyona sabit grup kompanzasyonu denir. Amaç trafo sargılarından doğan endüktif reaktif yükü kompanze etmektir. Birde münferit kompanzasyon vardır kondansatör yükle birlikte devreye girer (örnek aydınlatma armatürleri).
Bir tesisin kompanzasyonu reaktif güç kontrol rölesi olmadan yapılamaz.Sitemizde kompanzasyonla ilgili bilgileri okumanızı tavsiye ederim. Saygılarımla...

münferit kompanzasyon yapıyorum ancak reaktif düşmedi

Sadece münferit kompanzasyon ile sağlıklı bir kompanzasyon oldukça zor olur.Münferit kompanzasyon yapar iken,kondansatörleri motor gücüne göre seçtiğiniz ve motorlarınızın düşük güçte çalıştığı anlaşı-
lıyor ( münferit komp. olduğundan ve bunun yetersiz olduğundan bahsettiğinize göre ).Münferit komp.
yapmış olsanız bile,değerleri sağlıklı olarak tutturabilmek için bir miktar da otomatik kompanzasyon yapmak zorunluluğunuz var.Korkunun ecele faydası yok.Dolanbaçlı yollara sapmadan,bir miktarda oyo-
matik kompanzasyon yapmanızı öneririm.

Arkadaşım 120 kvar kondansatöre nasıl kumanda edeceksin.Bu konuda siteyi iyice bir dolaş.Bu iş bu kadar afaki yapılmaz.Şebekeden 180 Amper kapasitif akım çekeceksin.Kolay gelsin..

120 kvar kondansatör bağladım 630 kw trafoya şu an panoda 250 A oto şalter var giriş kablom ise 70 lik şu an çalışıyor ancak ısınma var değerleri yükseltecem

düz komp için 400 kv tr 120 kvar kondansatör bağladım pano giriş kablosu 70 lik giriş şalteri ise 250 a lik çalışıyor ancak ısınma var kesiti yükseltecem dogru bir işlem mi acaba

devreye kondansatör bağlı olmadığı halde reaktif güç komtrol rolesi aşırı konpanzasyon alarmı veriyor ayarlarım normal ne yapmam gerekir

sabit kondansatör olabilir devrede yada calışan cihazlarda

R.G.K.R nin marka ve modeli,sistemde;ups ve elektronik balastlı aydınlatmalar var mı.genel olarak yük verileri(endüktif-kapasitif) nelerdir.Bu bilgileri verebilirsen yardımcı olmaya çalışırız.selametle

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri