Röle ile Çift Yönlü 12 V DC Motor Sürme

Abicim sema verildi tesekkurler.ama velakin anlamiyorum ki.anlasaydim yapardim.baglantisini yapamadim
Ee daha ne istiyorsun şema oldukça açık, o halde biz mi gelip yapalım bağlantıyı :)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Efendim dc motoru ileri geri calistirmak istiyorum.bunu cift kontakli role ile nasil yapabilirim.bu semayi lutfen bana anlayacagim sekilde anlatirmisin.pek bilgim yok.bunu aynisini bagladim olmadida.

Mumkunse tlf nuzu alsam.whatasppta size bir kac sorum olacakti.numaram *** eklerseniz cok memnun olurum.bu seme hakkinda bir kac sorum olacakti

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-11-08-00-51-53.png
    Screenshot_2018-11-08-00-51-53.png
    47.4 KB · Görüntüleme: 57
Moderatör tarafında düzenlendi:
Whats up kullanmıyorum.Sen buradan yaz yardımcı olalım.
Tamam baştan başlayalım.Sen aynı konu üzerinden devam ediyorsunda aynı şeyimi istiyorsun.
Nerde kullanacaksın.Senin istediğinde swiç olacakmı?Yada olmayan neresi?

Whats up kullanmıyorum.Sen buradan yaz yardımcı olalım.
Tamam baştan başlayalım.Sen aynı konu üzerinden devam ediyorsunda aynı şeyimi istiyorsun.
Nerde kullanacaksın.Senin istediğinde swiç olacakmı?Yada olmayan neresi?
Abicim bende iki adet mikro sivic var.iki tanede cift kontakli role var.birde start tusu.benim istedigim 12 v dc motoru bastigimda ileri gidecek biraktigimda geri gelecek.siviclerde sinir anahtari olacak.yardimci olursan cok memnun kalirim.

isaretli olan yeri anlamadim.roledeki uclari siyah renkle olan yer paralel mi olacak ben paralel yapiyorum

Ekli dosyalar

• 2018-11-29 10.43.05.png
    2018-11-29 10.43.05.png
    65.7 KB · Görüntüleme: 53

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534