PT100 Sorunu

BU KONUDA PT100 VEYA HERHANGİBİR ISI SONDASININ YERLEŞİMİ ÇOK ÖNEMLİDİR
sen madem sistemde plc kullanıyorsun iki veya üç noktadan ısı algılayıp plc de değerlendirirsen daha hassas bir ölçüm yapmış olursun
anladığım kadarıyla senin uygulamanda ısı çok önemli
iki veya üç noktadan ısı bilgisi al hepsini değerlendirip ortalama bir sonucu panele yansıt

bence daha uzun bir pt 100 alıp tak. hissedici pt-100 ün en ucundadır. ayıca hassa olmasını istiyorsan daha incede kullanabilirsin. ölçtüğün malzeme hamur gibi veya daha katıysa yapabilecek fazla bir şey yok lazerli kullanman gerekebilir.

pt ile giriş arasındaki mesafe kaç metre 10 metreye kadarsa 2li kablo 10 metreden sonra 150 metreye kadar 3lü kablo 150 metreden sonraki uygulamarda 4lü kablo uyugulalamnız gereklidir ancak bu şekilde doğru sonuç alırsınız ama tabi girişiniz 3 veya 4 lü olmalıdır bu şekilde girişiniz kablo iç direncini hesaplayarak ortalama değerden çıkartır ve doğru sonuç verir

pt 100 ün monte yeri termostatın kuyruğu ile aynı yerdemi termostatta hassasiyet azdır bu yanıltmasın öçltüğünüz değerde hammamddeye temas ediyormu boş kazan sıcaklığınımı ölçüyorsuuz ben otoklav uzmanı olduğum için soruyorum bi sürü faktör varistersen yardımcı olurum kolay gelsin

ARKADAŞLR PT100'ÜN SAĞLAM OLUP OLMADIĞININ KESİN KONTROLÜ NASIL YAPILIR.SİSTEM 4-20mA İLE ÇALIŞIYOR...

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

bence arkadaşın sorunu ısı ölçerin kalibrasyonundan kaynaklanıyor olabilir.biz iso belgesi alırken yaşamıştık.buna benzer bir sorun.

Arkadaşlar pt100 sensörü, kablosu ve sensör bilgisini değerlendiren modül de herhangi bir sorun yok. Sıcaklık okuma ve kontrolü neredeyse bütün makinalarımızda var ve diğerlerinde sorunsuz çalışıyor. Pt100 ü doğrudan ürüne batırma şansımız olsa sorun yok. Ama öyle bir durumda pt100 ün kısa sürede bozulacağını düşünüyorum. Çünkü aynı zamanda iki helezonla karıştırma işlemi de devam ediyor. Ürünün sertliği pt100 ü eğebilir veya başka sorunlar da çıkabilir. Birkaç noktadan alsak yine bu sensörleri şimdiki gibi cidara bağlamamız gerekecek. Bu yüzden lazerli yöntem denemeye değer gözüküyor. Fakat fiyat durumu da önemli.

Merhaba
Benim anlayamadığım nokta termometre ile PT100 arasındaki sıcaklık farkında termometreyi referans alıyorsunuz peki termometrenin doğru ölçtüğüne nasıl bukadar emin oluyorsunuz yani ya içerideki sıcaklık gerçekten 10 derece düşükse?? Birde termometrenin konumunu anlayamadım tam malın içindemi?

omajını ölç pt 100 ün oda sıcaklığında 110 ohm ayakın değerse ısıttıkça artıyorsa sağlamdır

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,954
Son üye
yulaf177

Yeni konular

Geri