Projeksiyon Odası Kablolama

AYDIN38

Üye
Okullarda projeksiyon sistemi kablolaması nasıl yapılır ve ne tür kablo kullanılır bilen varsa yardım ederse sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çok çeşitli projeksiyon cihazları var hangi marka ve model projeksiyon cihazı alacak iseniz kullanma kılavuzunu internetten bulabilir ve gerekli kabloları görebilirsiniz.

Örneğin;
projeksiyon kullanm klavuzu
yukarıdaki linki açıp sayfanın sonuna gelirseniz.
*Projeksiyon cihazının bilgisayara bağlanması
*Notebook taşınabilir bilgisayara bağlamak
*Video kaynağını projeksiyona bağlamak
gibi ürün için gerekli olan malzemeleri,bağlantı şekillerini görebilirsiniz.

Ben CAT 6 kablo kullanıyorum...

50 çeşit projeksiyonu aynı tip kablo (8 li) bağladım.,çalıştırdım...

Sonra 15 Pin VGA erkek soket ile lehim ile sonlandırıyorum..

Hem hesaplı hem küçük boru çaplı tesisat oluyor...

Son düzenleme:
Yanlış hatırlamıyorsam istediğin metrajda hazır kabloları satılıyor.Eğer mesafen çok abartı değilse hazır kabloyu kullanabilirsin.Benzer şekilde geçen ay 22 mt. civarında pc-lcd tv arası kablo çektik, (hazır kablo) tıkır tıkır çalışıyor, hem pratik oluyor :)

Yanlış hatırlamıyorsam istediğin metrajda hazır kabloları satılıyor.Eğer mesafen çok abartı değilse hazır kabloyu kullanabilirsin.Benzer şekilde geçen ay 22 mt. civarında pc-lcd tv arası kablo çektik, (hazır kablo) tıkır tıkır çalışıyor, hem pratik oluyor :)

Kabloyu 14 veya 18 mm lik borudan nasıl geçirecek?

Siz boru içinden mi çektiniz kablonuzu? Yoksa kanaldan mı?

Boru içinden bile olsa , bir okulda 20-25 projeksiyon var... Pahalıya mal olmaz mı?...
vga.jpg

Bu kablonun VGA soketini (resimde gözükmüyor) borudan nasıl geçirdiniz?

Son düzenleme:
2.jpg

Projeksiyon kablosu duvar içinden çıkması gerekiyor ?

Okul yeni yapılıyor muhtemelen...

Yanlış mıyım?

(Not : Nasıl yaptıysam ikinci mesajı sevhen yazdım. Birinci mesajımı düzenlemem gerekirdi..)

Son düzenleme:
Bina üzerinde herhangi bir değişiklik yapma şansım olmadığı için mecburen kanal kullanıyorum.O sebeple benim için kolay olmuştu.Bu durum herkese uyar diyemem tabii.Ama hazır kablo en azından soket lehimlemekle uğraşmıyorsun :p

Değerli arkadaşlar.
Ben de şu sıralar bir üniversite kütüphane şantiyesinde çalışmakatayım. Bütün sınıflarda projeksiyon sistemi bulunmakta ve bu sistemde kullanılmak üzere VGA kablosu gerekmekte. Bütün sınıflarda 15m 'lik VGA kablosu sipariş edeceğim ve bu kablonun ISO 9001 ve/veya CE belgesi olması şartnamede belirtilmektedir. bazı zayıf akım kablosu tedarikçi firmaları aramama rağmen bu TSE, CE, ISO belgesi olan bir VGA kablosu bulamadım. Bana bu konuda önereceğiniz bir firma ismi varsa yardımcı olursanız gerçekten çok makbule geçer.

Son düzenleme:
Hiç bulamazsan 8 x 0,25 LYCY
ya da 10 x 0,25 LYCY kablo kullan ...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler