Güneş paneli ile şarj

smutlu60

Üye
Selamlar,dört adet 200w panelim var,akülerimi harici olarak bağladığım mppt ile şarj edip,3000w akıllı inverterimle (pwm şarjlı) kullanıyorum,akşam akülerim bitiyor,sabah inverteri ben açıyorum,inverterin aküler şarj edince kendi açılması için mppt nin akülere giden şarj kablolarını güneş paneli girişlerinden invereterime girsem sorun olurmu,deneyen veya bilgisi olan arkadaş varsa yardım ederse sevinirim,teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhabalar.
Akıllı inverter olduğuna göre 24 volt akü grubunuz var.
Paneller ne şekilde mppt ye bağlı.
İki paneli seri şekilde inverter a diğer iki paneli seri şekilde mppt ye bağlayın.

Konuyu doğru anladı mı bilmiyorum inverterin otomatik başlamaması mı sorun ?
Soruyu doğru anladım ise akü ve güç hesabını doğru yapmamış olabilirsiniz.
Akü gurubunu güçü en az 2 günlük olmalıdır % 50 altına düşen akülerin ömrü yarıya iner.
örnek verecek olursak
200wx4=800w 800wx5=4800w günlük ortalama üretim
4800w/24v=200A 24 volt 200amper aküye ihtiayacın var
akü ömrü uzun olmasını istiyorsanız kullanımda akü güçünün %50 fazla kullanamalısınız
invertör, mppt güç kaybına neden olur marka modeler göre farklılık göstersede soğutma vb işlemler için 1 saatlik üretim cihazların 1 günlük ihtiyacı için ayırmak daha sağlıklı olur.

Konuyu doğru anladı mı bilmiyorum inverterin otomatik başlamaması mı sorun ?
Soruyu doğru anladım ise akü ve güç hesabını doğru yapmamış olabilirsiniz.
Akü gurubunu güçü en az 2 günlük olmalıdır % 50 altına düşen akülerin ömrü yarıya iner.
örnek verecek olursak
200wx4=800w 800wx5=4800w günlük ortalama üretim
4800w/24v=200A 24 volt 200amper aküye ihtiayacın var
akü ömrü uzun olmasını istiyorsanız kullanımda akü güçünün %50 fazla kullanamalısınız
invertör, mppt güç kaybına neden olur marka modeler göre farklılık göstersede soğutma vb işlemler için 1 saatlik üretim cihazların 1 günlük ihtiyacı için ayırmak daha sağlıklı olur.
Ayrıca panel üzerinde yazan değerleri güneş takip sistemi gibi bir sistem kurmadıkça elde etmeniz mümkün değildir. Bu mevsimde güç/enerji üretimi dramatik bir şekilde düşecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri