Proje görüşleri

atmaca597

Üye
Ben üniversitede okuyorum bu yıl proje ödevimiz var. Otomasyon bölümünde okuduğumuz için projemizin plc ile ilgili bir proje olmasını istiyorum. 4-5 arkadaş birleşip bir proje yapacağız.ucuz plclerden delta fatek olabilir.Araştırma yapıyoruz şuan ama istediğimiz proje hem basit hemde ilgi çekici yapılmamış bir proje olsun istiyoruz maliyeti 200-300 lirayı aşmayacak şekilde neler yapabiliriz?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
plc fiyatları belli, bu rakama biraz zor, ikici el belki toplanır...

plc yi ikinci el gibi ucuz veya maliyetsiz temin edebileceğim bi kaç yer var benim o düşüncemdeki fiyat aralığı plc den hariç malzemeler için...

plc yi ikinci el gibi ucuz veya maliyetsiz temin edebileceğim bi kaç yer var benim o düşüncemdeki fiyat aralığı plc den hariç malzemeler için...

Bu durumda biz size nasıl yardım edebiliriz ??
Siz proje yapmak istiyorum diyorsunuz ama nasıl bişi olsun demiyorsunuz ...
Evet ilgi çekici yapılmamış olsun diyorsunuzda ne tarzda ????
Mesela bu durumda ne gibi bişi olmasını istediğinizi açıklamalısınız ...
Çünkü diğer manada olmuyor gelen geçen ya şöyle ucuz yapılmamış ilgi çekici bir proje sölermisiniz demesi sizce doğrumudur ?

Bu durumda biz size nasıl yardım edebiliriz ??
Siz proje yapmak istiyorum diyorsunuz ama nasıl bişi olsun demiyorsunuz ...
Evet ilgi çekici yapılmamış olsun diyorsunuzda ne tarzda ????
Mesela bu durumda ne gibi bişi olmasını istediğinizi açıklamalısınız ...
Çünkü diğer manada olmuyor gelen geçen ya şöyle ucuz yapılmamış ilgi çekici bir proje sölermisiniz demesi sizce doğrumudur ?

Öncelikle beni uyardığınız için teşekkür ederim.Elbette dediğiniz doğru ama bizde nasıl bir proje olması gerektiğini neye benzemesi gerektiğini bilemiyoruz.Örn; geçen dönemlerde yağmur sensörü,led ışıklı tabela gibi projeler yaptık.plc siz bir proje olsa düşünceler birazdaha gelişiyor.Ben mini helikopter yapmak istemiştim ama plc ile alakalı değildi.Şimdi ben plc ile ilgili bir alan söylesem öneriler o yönde gelir.Buda düşünceleri kısıtlar diye düşünüyorum.

en rahat s7 1200 de çalışırsınız. ucuz hemde.ayrıca rs-232 derdi yok.ben sıfır 300 tl ye almıştm bi otomasyon firmasından..

olabilir ama s7-1200 yerine s7-200 veya 300 de işimi görebilir diye düşünüyorum.Oda yapacağım projeye bağlı

akıllı bina otomasyonu yapabilirsniz bunu tüm bina yada maliyetinize göre sadece tek ev olarakta tasarlıyabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,231
Kullanıcılar
450,027
Son üye
chiunquevico

Yeni konular

Geri