Micropython esp32 proje önerisi

Herkese merhabalar. Meslek lisesinde okuyorum. İki üç aydır okulumuzdaki ogretmenimizin verdiği Python ve micropython esp32 programlama egitimini aliyorum. Kurs bitmek üzere ve kurs sonunda herkes bir proje yapacak ve proje sergimiz olacak. En iyi projeyi yapana Raspberry Pi bilgisayari hediye edilecek. Kurs süresince değişik ve yaratıcı uygulamalar yapmaya çalıştım esp32 ile ve şuan kurstaki en iyilerden biriyim. Yaptığım basit uygulamalari herkes çok beyeniyor.O raspberry pi yi çok istiyorum ve bunun için kurs sonundaki en iyi proje benim olmalı. Simdiye kadar yaptiklarim soyle seylerdi. Mesela kursta internet uzerinden saat bilgisi okuduk ve oled ekrana yazdirdik. Ben bunu butonlar ile ayarlanabilir alarmli bir saate ceviriyordum herkes bayiliyordu. Veya butonlar ile oled ekrana konum ayarlayip, yine butonlar ile bir karenin kenar boyutu ayarlayip, siyah beyaz mod ayarlayip oled uzerine bir kare çizme programi yazmıştım. Silici veya yazici etkili kenar ayarli kareleri ekranin istedigim yerine koyabiliyorum. Onun dışında kursta hcsr04 kullandik, adreslenebilir led, ve onun gibi seyler kullandik. Joystick ile ekrandaki butonlarin uzerinde gezip joystick in butonuna basip o ekran üzerindeki bitonlari kontrol eden bir program yazmistim. İnternetten buton kontrol edip role ile lamba acip kapattik. Benim sorum su ana kadar yaptığım uygulamalar bi gun oturup bir yada iki günde yaptığım seylerdi ve çok da anlamlı şeyler değildi. Nasıl bir şey yapmaliyim ki ortaya işe yarayan ve ilgi çekici, icerisinde iki üç modülden daha fazla modül olan, büyük bir proje ciksin. Fikirlerinizi bekliyorum. Herkese çok teşekkür ederim. Bu raspberry pi yi kazanip kendimi geliştirmek istiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri