Plc ile 4 katlı asansör kontrolü

Merhaba arkadaşlar otomasyon bölümünde okuyorum 3.sınıfım ve proje ödevi olarak şansımıza 4 arkadaş bu konu geldi fakat nisan ayına yetişmesi lazım plc yi şu ana kadar biliyorum şuan konumuz plc de mühürleme yapıyoruz şuan 4 katlı asansörü nasıl yapmamız lazım kullandığımız plc s7-200 giriş ve çıkışlar yetmiyecek ama en azından neler yapmalıyız bana açıklar mısınız teşekkürler....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba arkadaşlar otomasyon bölümünde okuyorum 3.sınıfım ve proje ödevi olarak şansımıza 4 arkadaş bu konu geldi fakat nisan ayına yetişmesi lazım plc yi şu ana kadar biliyorum şuan konumuz plc de mühürleme yapıyoruz şuan 4 katlı asansörü nasıl yapmamız lazım kullandığımız plc s7-200 giriş ve çıkışlar yetmiyecek ama en azından neler yapmalıyız bana açıklar mısınız teşekkürler....
merhaba plc s7200 ile ilgili bilgilerin bulunduğu va anlatıldıgı bir link yazıcam orada bir takım cevaplarınızı bulabilirsiniz
bu sayfa benim sayfam
https://www.facebook.com/Elektrik-Elektronik-1301139726614493/?notif_t=page_user_activity

arkadaşlar merhabalar 4. sınıf elektrik ve elektronik mühendisliği öğrencisiyim bitirme ödevim olarak plc ile asansör kontrolü yapıcam ama bu konu hakkında pek bilgim yok bana lazım olacak malzemeler hakkında teorik ve pratik bilgi verebilecek birileri var mı? portatif bir şey yapmak istiyorum 3 katlı düşünüyorum uzunluğu 60-70 cm arasında kabini 15-20 cm gibi hafif gösterişli bir şey yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar merhabalar 4. sınıf elektrik ve elektronik mühendisliği öğrencisiyim bitirme ödevim olarak plc ile asansör kontrolü yapıcam ama bu konu hakkında pek bilgim yok bana lazım olacak malzemeler hakkında teorik ve pratik bilgi verebilecek birileri var mı? portatif bir şey yapmak istiyorum 3 katlı düşünüyorum uzunluğu 60-70 cm arasında kabini 15-20 cm gibi hafif gösterişli bir şey yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
ben daha önce yüksekliği 75 cm, genişlik 40 cm ve derinliği 20 cm olan 3 katlı bi asansör yaptım. asansöründe amaç sadece kabini yukarı aşağı hareket ettirmek ise 1 adet plc, 24 v dc bir motor, 1güç kaynağı, 1 adet sınır anahtarı 2 adet sensör 3 adet buton işini görür.

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,920
Son üye
Bafrali1655

Yeni konular

Geri