Program ilerlemiyor,Sürekli su alıyor.

Tasma salterine bastiginiz zaman pompa yapiyorsa sorun yoktur. Kapi kilit salteri duzgun calisiyirmu oraya bakmak gerekir

Kapinin alt saseye gecen yerdeki kablolari kontrol etmekde fayda var. Orda kirilma olusabiliyor

Dediginiz bugun hemen yapicam lakin makine acilir acilmaz su tasma switch ine enerji gelmesi gerekmezmiydi.

Daha onceki arizasinda su tasma switchinin kablosunu takmayi unuttugum icin makine hic calismamisti.

Bu switchi nasil kisa devre yaparim.
Switchin arizali olmasindan supheleniyorum. Uzerinde 3 kablo bagli hangi kablolari kisa devre yapmaliyim.

Kapi kilidini kontrol ettim olcu aletiyle duzgun calistigini gordum.

Son düzenleme:
önce programı iptal edin bideneyin iptal tuşuna 5 saniye basılı tutun eger çalışmazsa ...swicinin kablolarını çıkarın ölçü aletiyle uçlarını ölçün siyah kablonun girdigi uç ortak uçtur swice basınca biriyle bırakınca öbürüyle göstermesi lazım....arızalı ise direklemeyin yanlış baglarsanız karta zarar verirsiniz ve emniyet devre dışı kalacagı için evinizi su basabilir ....eger swiç saglamsa kapı kilidide saglamsa kartınız bozulmuş olabilir söküp kontrol edin....

Su tasma switchini olcu aletiyle olctugumde resimdeki gibi poisyonda switche basili DEGİL iken devre tamamlaniyor.yani su tasama salteri duzgun calisiyor.

Benim makinede kart yok program secici dugme var(cevirmeli tip) .

Kapi kilidinide olcu aletiyle kontrol ettim. Sorunsuz calisiyor.

Baska bakmam gereken ne kaldi ?

Makine hic devreye girmiyor.program seciciyi elle cevirsem de hic devreye girmiyor.

Program İptali için acma kapama tuşu haricinde başka bir tuş yok.

1rl6XG.jpg
o9RXb2.jpg

Son düzenleme:
Program baslatiginiz zaman ilk once pompa devreye girer. Ondan sonra su alir. Bunlarida yapmiyorsa sirayla tekli anahtar kapi kilidi bunlarada saglam diyirsunuz. Ondan sonra program cihazi kaldi ama yanik olan soket yada yerinden cikmis olabilir. Ventile 220 geliyirmu. Kapinin ordaki gri muhafaza plastiginin orda kablolarad kopma olusur. Tekmelegi cijartarak orda sacida yan duvarda 20 trox ucla sojulmesi lazim mentese alti saci bir tarafda cikart saniz olur. Biraz ugrastiracak sizi.

@yılmazg58
@usta murat

Program baslatiginiz zaman ilk once pompa devreye girer. Ondan sonra su alir. Bunlarida yapmiyorsa sirayla tekli anahtar kapi kilidi bunlarada saglam diyirsunuz. Ondan sonra program cihazi kaldi ama yanik olan soket yada yerinden cikmis olabilir. Ventile 220 geliyirmu. Kapinin ordaki gri muhafaza plastiginin orda kablolarad kopma olusur. Tekmelegi cijartarak orda sacida yan duvarda 20 trox ucla sojulmesi lazim mentese alti saci bir tarafda cikart saniz olur. Biraz ugrastiracak sizi.
Yogunluktan bu aksam bakma firsatim oldu.

gyQDE2.jpg

Baktigimda kablonun ezildigini gordum. Esim zaman zaman makinenin elektrik carptigindan sikayet ederdi demek onun sebebi de buymus.

Haftasonu alt tablalari sokup kabloyu cikarticam. Kablonun degismesi lazim diye dusunuyorum.

Yeni alacagim kablonun capi ne olmali 1.5 luk kablo uygun mudur?

Son düzenleme:
Bugün kabloyu değiştirdim.Sorun çözüldü. Ama beni çok uğraştırdı.

Teşekkür ederim. Elimiz anahtar tutuyor sagolsun forumdaki arkadaslarinda yardimlariyla sorunu cozduk

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri