Bosch Camasir Makinesiyle Garip Sorunum

djbko

Üye
Merhaba arkadaslar. Ogrenci evimizdeki camasir makinemiz garip davranislar sergiliyor. Bosch marka. Az cok elektronigede elimiz yatkın yardimci olabilirseniz uygulayabiliriz. Ornek veriyorum sentetik 30 programinda calistiriyorum kisa program olsun. Bazen cabucak yikayip 1 bucuk saat maksimum surede bitiriyor. Bazen ayni programda yine kisa programinda 2 bucuk saat suruyor hala calisir vaziyette ben elle sıktırmasam durdurmasam hala yikayacak. Su almayı hiçbir zaman kesmiyor uzun yikadigi zamanlarda. Bazen kesiyor kafasina gore sonra yine almaya basliyor fakat hicbir sekide su almayi kesmiyor makine bitene kadar surekli su aliyor ama tamburun icinde hic su gozukmuyor aldigini geri veriyor diye dusunuyorum. Su faturamiz kabarik gelmeye basladi. Tamirciyede göstermek ates pahası bize yardimci olabilirseniz cok sevinirim daha once boyle sorunlar yasayan varmi acaba simdiden yardimlariniz icin tesekkurler

Ekli dosyalar

• A29D4B15-B254-4864-8815-EFE7CFCE398E.jpeg
    A29D4B15-B254-4864-8815-EFE7CFCE398E.jpeg
    287.2 KB · Görüntüleme: 14
Makinaları çıkan pis su hortumu nun bağlandığı giderin yerden yüksekliği çok düşük ise söylediğiniz problemi yapabilir.su almaya başladığında deterjan çekmecesi açarak gerçekten şu alıp almadığını kontrol edin.Makina üzerindeki şu giriş filtreleri kısmen tıkanmış olabilir.simdilik aklıma gelenler bunlar.

Makinaları çıkan pis su hortumu nun bağlandığı giderin yerden yüksekliği çok düşük ise söylediğiniz problemi yapabilir.su almaya başladığında deterjan çekmecesi açarak gerçekten şu alıp almadığını kontrol edin.Makina üzerindeki şu giriş filtreleri kısmen tıkanmış olabilir.simdilik aklıma gelenler bunlar.
Evet deterjan kismindan surekli su aliyor acip baktim ve eklemeyi unutmusum normalde yumusaticiyi aliyordu gecen gun 2 saat sonunda yumusaticiyi bile almamisti daha ve gider hortumu biraz kivrik uzun oldugu icin dolana dolana takilmis

Gider hortumunu mümkün olduğunca kısa tutun.gider deligininde yerden en az yaklaşık 50 cm yukarıda olmasi gerekir.aksi takdirde tahliye pompası devrede olmasa bile su eksiltebilir.buda sık sık su almasına sebep olup programin gereksiz uzamasini sağlar.

Gider hortumunu mümkün olduğunca kısa tutun.gider deligininde yerden en az yaklaşık 50 cm yukarıda olmasi gerekir.aksi takdirde tahliye pompası devrede olmasa bile su eksiltebilir.buda sık sık su almasına sebep olup programin gereksiz uzamasini sağlar.
Deneyecegim deneyimlerimi paylasacagim cok tesekkurler ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri