Plc yardim

tayfunsun

Üye
Arkalar meraba plc çıkışında bir adet role var diyelim .hatta daha çok varda. benim istedigim bir pinomatik valf var ve ben bunun rolesini tespit etmek istiyorum. Proje yok kablo takibide yapamıyorum yardımcı olursanız tsk

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Eğer plc çıkışını biliyorsan harici bir +24 vererek röleyi bulabilirsin..
Kolay gelsin

Arkalar meraba plc çıkışında bir adet role var diyelim .hatta daha çok varda. benim istedigim bir pinomatik valf var ve ben bunun rolesini tespit etmek istiyorum. Proje yok kablo takibide yapamıyorum yardımcı olursanız tsk

Projesi olmayan veya kablo numaralandırılması yapılmamış panolarda, kablo kanallarının kapaklarını sökmeden, kabloları çekiştirmeden kablo takibi yapmak istiyorsanız, aşağıda görselini eklediğim kablo takip cihazını temin etmelisiniz.

Youtube'den cihazı nasıl kullanacağınıza dair örnek videolar mevcut.

pr_01_20559.jpg

Son düzenleme:
Pano ve saha ekipmanları besleyen sigortaları indirin yani Enerji olmasın.. Valf üzerindeki kabloları kısa devre yapın. PLC rölesinin COM ve NO/NC uçlarına ölçü aleti ile kısa devre kontrolü yapın. Bir diğeri ise @Mesut hocamın bahsettiği cihazı kullanın.

Pano ve saha ekipmanları besleyen sigortaları indirin yani Enerji olmasın.. Valf üzerindeki kabloları kısa devre yapın. PLC rölesinin COM ve NO/NC uçlarına ölçü aleti ile kısa devre kontrolü yapın. Bir diğeri ise @Mesut hocamın bahsettiği cihazı kullanın.
tesekkurler arkadaslar

Kumanda devren çalışıyormu veya valfde enerji görüyormusun panon neyin panosu ne kullanıyorsun

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri