0.75 kw servo alarm sinyali alma

apollo77

Üye
merhab; elimde jasd7502-20b model 4 adet sürücü ve servo mevcut, bunlardan bir cnc makinesi yaptım, cnc normal düzgün bir şekilde çalışıyor fakat şöyle birşey yapmak istiyorum, spindle olarak kullandığım servo, veya her hangi servodan birisi alarm verdiğinde, cnc kontrol kartındaki acil stop anahtarını tetiklemek istiyorum. tetiklemeyi bir role yardımı ile yapacağım bunda şimdilik bir problem yok. problem şurda, servodan hangi bağlantıları kullanarak bilgi almalıyım. servonun maneul ini ve bazı bilgileri ekde paylaşıyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Cevaplar için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• JMC JASD Series AC Servo Driver User Manual (2020).pdf
    5.9 MB · Görüntüleme: 1
  • motor sürücü bağlantısı.JPG
    motor sürücü bağlantısı.JPG
    66.5 KB · Görüntüleme: 6
  • nc1 portu.JPG
    nc1 portu.JPG
    80.7 KB · Görüntüleme: 6
  • kablo diagramı.png
    kablo diagramı.png
    177.2 KB · Görüntüleme: 9
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
P06-21 10 yapacaksın CN1 soketinden 6 veya 7'yi kullanacaksın devrene göre. Sıfırları birleştirmeyi unutma.

cevabı
P06-21 10 yapacaksın CN1 soketinden 6 veya 7'yi kullanacaksın devrene göre. Sıfırları birleştirmeyi unutma.
cevabınız için teşekkürler., şöyle bir çözüm ürettik, harici beslemeden rolenin a1 ine 24 volt girdik, harici nötürü D03 - ye girdik D03+ yı da rolenin a2 sine girdik. parametrelerden P06-21 i 1 yaptık, alarm output. p06-24 de 0 active low yaptık, böylece role alarm gelene kadar sürekli yükte durmuyor.

Son düzenleme:
Emniyet rölesi daha doğru olurdu acilin röleden verilmesi doğru gelmiyor. Rölenin ömrü 10 bin anahtarlama civarıdır.

Emniyet rölesi daha doğru olurdu acilin röleden verilmesi doğru gelmiyor. Rölenin ömrü 10 bin anahtarlama civarıdır.
Cevabınız için teşekkürler, sürücüler sadece hata verdiğinde , alarm a düştüklerinde çalışacağı için çok sorun olmaz diye düşünüyorum, role sadece hata verdiğinde bobini çekiyor, diğer durumlarda yükte olmayacak şekilde ayarladık.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri