Pic yardım

osmanab

Üye
Elimde altas yayıncılıktan aldımgım usb seri programlama cihazı var bu cihazda herhangi bir pici programlıorm ama devreyi kurunca bi çalısıo bi çalışmıyo pic in üstüne dokunuyorm çalısıo bi zaman duruyo veya yanlış çalışıyo picler bozuktur diye pic aldım aynı sorun devam ediyor.1 aydır uğrasıyorum kafayı yicem devre yapamıyorm yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Kristal uçlarını, RESET ucunu ve güç uçlarını iyice bir denetledin mi?

osilatör bağlantısını yaptım 32 ve 31 numaralı uçları + - ye verdim 13 ve 14 numaralı uçlarıda aynı şekilde + - ye verdim baska bisiy yok abi

MCLR yi bağlamamıstım su anda bağladım kesintisiz çalışıyor ancak sapıtıyor similasyyonda 0-9 sayıyor burada 0 dan 7 ye gidip tekrar geri sayıyor

O zaman yazdığın kodda bir sorun var.
Hangi dilde yazdın?

HİTECH C dediğim gibi programı similasyona atıyorm doğru çalışıyor yanlış olsa similasyoondada hata vermezmi

Bilemem, açıkçası benim için önemli olan gerçek devre.
Kodlarını bir paylaş bakalım...

buyur abi

Öncelikle o for döngüsünü sonsuz yapma, 0-9 arası dönsün.
0-9 arası dönen for döngüsünü bir while(1) döngüsü içine al.
Böylelikle hem oluşturduğun i değişkeni for döngüsünde otomatik olarak sıfırdan başlar.
Hem de i değişkenini denetlemek zorunda kalmamış olursun.
Başta i değişkenini sıfırlamadığın için rastgele bir sayıdan başlıyor...

teşekkür ederim abi kafayı yedirticekti yoksa bu bana ama ben bu işin başındayım bu öğrendiğim bilgiler elimdeki kaynaktan...demekki kitapdan hazırcılık deil sadece mantığını kavrayıp devreyi kndmn kurması gerekiyomuş bugünde bunu öğrendim çok teşekkür ederim abi zaman ayırıp yardımcı olduğun için :)

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri