PC'ler ve teknolojik sohbetler.

Herkese merhabalar.

İs nedeniyle sürgün yedim. Istanbulda hayatta kalmaya çalışıyorum uzun bir süredir.

Aramızda istanbullu var ise bana tiyo verirse sevinirim. Çileden çıkmama az kaldı.

@Mr_YAMYAM abi sana bir sorum var. Asagida çalışma değerleri verilen bir ampli için senin gözünde nasıldır? Merak ettim.

Saygılarımı sunarım.

20230117_132325.jpg

Yamyam hocam en son satın aldığım sony receiverı hem genel kondisyonun iyi olmaması, hem çıkış transistörlerinin toplam maliyetinin fazla olmasından dolayı tamamen söküp yedek parçaya ayırdım :D

İçinden çıkan bazı malzemelerin fotolarını ekliyorum.
8 pinli motorlu volume potu
1674058721957.jpeg
c3e83b86-7b49-4b6c-b3e1-17a146676b59.jpg
bd76038c-ff3a-429b-89ae-68a31c084730.jpg

Bass tiz balance potları
14134b2b-c7de-43c4-a5cc-aeee60cccf48.jpg

Switchler
b2e21b18-e798-46f1-bfe0-f77f11d7b512.jpg

Trafo ve 56V 8200 uF Nippon Chemicon kondansatörler yanında birkaç tane röle.
5549f0a3-bc57-443e-96e3-3e15e94f5d5c.jpg

Bunu da kendi amplimde hop bağlantıları için belki kullanabilirim. Veya bunu kullanmayıp burn tip de kullanabilirim emin değilim. Acaba hangisi daha mantıklı olur?
conn.jpg

Çıkış katı
28a47136-1e93-4516-a4cb-59e2a350e117.jpg

O POT çok bahalı. İhtiyacı olan birisine satabilirsin.
NIPPON gondansatörler ve trafo da işe yarar.
Oparlör konnectörünün birisinin gırmızısı değiştirilmiş. Senin amplide kullanabilirsin.

Pot 30K galiba etiketi tam okunmuyor.
Hop. konnektörünün kırmızının biri kırıktı onu ben anten kısmındaki konnektördekiyle değiştirdim :D Şimdi diğer kırmızıyı da söktüm simetrik oldu.

hem derin alt frekansları hemde keyifli yüksek frekansları olan bir remixe denk geldim :)

hem derin alt frekansları hemde keyifli yüksek frekansları olan bir remixe denk geldim :)
Evet gerçekten de video adında bahsettiği frekans aralığındaki basslar var, güzelmiş. Normalde ses kısıkken ve loudness kapalıyken bu bassları duyamamam lazım. Ama bass frekasnları çok güçlü geldiği için Audition'a atıp kontrol ettim. -4 dB civarında vuruyor basslar. :D Sanırım bu yüzden de loudness olmadan rahatlıkla duyuluyor.

Ben normalde bu frekansları duyamıyorum fakat koltuklarda titreşim hissediyorum. Acaba bana mı öyle geliyor diye hanım yanımdayken açtım oda sanki hafif deprem oldu gibi dedi 😂 ama işitsel olarak belli belirsiz bir ses alıyorum. Zaten kabinlerimin alt frekans duyarlılığı 50 hz

Benim sub bass'lı Hi-Fi sistemimde normal bir insan 32Hz leri rahat duyabiliyor.
Çünkü o sistemde 40Hz ve altı frekanslar bile insan kulağına eşdeğer iletiliyordu.
Buna tek tanık olan arkadaşım memleket olmuştu.
Esmesun ayrılık adlı eserdeki 32Hz bileşenleri mutfaktan duyunca kafayı sıyırmıştı :D

Benim sub bass'lı Hi-Fi sistemimde normal bir insan 32Hz leri rahat duyabiliyor.
Çünkü o sistemde 40Hz ve altı frekanslar bile insan kulağına eşdeğer iletiliyordu.
Buna tek tanık olan arkadaşım memleket olmuştu.
Esmesun ayrılık adlı eserdeki 32Hz bileşenleri mutfaktan duyunca kafayı sıyırmıştı :D
Hocam YT linkindeki videoda benim Grundigte Loudness açmadan bile alt frekanslar duyuluyor. Sizin sistemde deprem etkisi yaratır muhtemelen :D

Çok tuhaf bi hissiyat veriyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,228
Kullanıcılar
450,019
Son üye
ivanko_100

Yeni konular

Geri