PC'ler ve teknolojik sohbetler.

Bu aynı cihaz değil sanırım.
Sendeki cihaz katlı ve ayrı ayrı değil mi.

Katlı ama ayrı ayrı değil. Sadece ampli ayrı. Diğer tüm katları bütün yapmışlar.

Bunlar başka kabileden abi :D
Bence hiç bulaşmayalım uğraştırırlar sonra :D

Bunlar başka kabileden abi :D
Bence hiç bulaşmayalım uğraştırırlar sonra :D
Evet.
Senden sonra cihazı inceledim. Çoğu devreler çift kasetli teypler kalitesinde yapılmış.
Ama herifler gandırmak için motorlu volume potu bile goymuşlar.
Uzaktan gumandalı galiba hemide :)

Yanlız bi sorun var.
Tüm devreler basit yapıda oldukları için osilasyonlara açık. Özellikle equalizer devresi çok çipindirik galiba.
Ama benim incelediğim devrede VU metre de görülüyordu. Belki de teyp kayıt ve okuma seviyesini gösteriyordur.

Evet uzaktan kumandadan ses kontrol edilebiliyor.
Cihaz aynen bu aslında. Benim amplide videodaki amplideki gibi HIFI ibaresi yok bide isminin sonunda CD ibaresi yok.

Equalizer ayarlaması yaparken azıcık hışırtılar çıkıyor. L-R ayarı yaparken de aynısı oluyor. Yani biraz eskimiş.
Belki ileride ampli yapmaya kalkarsam bundan işime yarayacak malzemeleri çalarım. :D

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...sharp-system-7700-hi-fi-1980s-990703265/detay

Son düzenleme:
Evet uzaktan kumandadan ses kontrol edilebiliyor.
Cihaz aynen bu aslında. Benim amplide videodaki amplideki gibi HIFI ibaresi yok bide isminin sonunda CD ibaresi yok.

Equalizer ayarlaması yaparken azıcık hışırtılar çıkıyor. L-R ayarı yaparken de aynısı oluyor. Yani biraz eskimiş.
Belki ileride ampli yapmaya kalkarsam bundan işime yarayacak malzemeleri çalarım. :D

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...sharp-system-7700-hi-fi-1980s-990703265/detay
Yuhurdak 5800 kaat fiyat yazmış :p

Aslında o cihazdan ampli değil, o cihaza pire ampli yapman lazım.
Kendi amplisini kaliteli bir pre ampli ile çalıştırırsan nispeten iyi bir cihaz yapabilirsin.

Son düzenleme:
Sen aporlörlerle beraber almıştın galiba hemi de 2000 kaada.
Evet bende pikap ve ortadaki ufak hoparlörlerden yoktu sadece. Ama sistemin CD çaları da cdyi döndürmüyor tam kavramıyor sanırım. Sürtünme gibi bi ses gelip bırakıyor. Benim ilgilendiğim kısım olmadığı için çökmüştüm direkt :D

Hoparlörlerde de oynanmıştı tabii. Mid ve tizler sorunluydu.

Bundan önce sadece hoparlörleri satan biri vardı aslında ondan alacaktım 1500e ama tam satın alacakken sesini dinleyip bana satmaktan vaz geçmişti. :D Bi arkadaşı bunları sakın satma bunlar çok değerli dediğini söyledi bide bana :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,306
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri