Panolarda sinyal lambaları

jinxnao

Üye
arkadaslar bu sinyal lambalari cok ucuz şeyler neden siğorta ile koruma ihtiyaci hissediyoruz? kablosu da kısacik ve kücük kesitli degil mi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ayrı sigortayla beslemezsek nerden besleyecez. çalışan başka bir aletin sigortasından mı ? peki bu alet 32 A se bizim incecik kablomuzu nasıl koruyacak ?

arkadaslar bu sinyal lambalari cok ucuz şeyler neden siğorta ile koruma ihtiyaci hissediyoruz? kablosu da kısacik ve kücük kesitli degil mi

Sinyal lambalari genellikle 4A cam sigortalar ile korunur. Burada sigortanin amaci lambayi korumaktan ote lamba tarafinda olusabilecek bir kisa devrede arizayi o bolge ile sinirlamaktir.
Sigorta koymazsan;
-Lamba tarafindaki kisa devre aninda ana sigorta atar ve sistem komple enerjisiz kalir.
-Lambalardan biri arizalandiginda lambayi degistirecegin zaman sistemin enerjisini komple kesmen gerekir.
-Ve tabiki kisa devre aninda o ince kablolarin yanma ihtimali olusur.

daha önce çalıştığım fabrikada sinyal lambası yüzünden fabrikanın bir bölümü yaklaşık 5 dk. karanlıkta kalmıştı. kesinlikle sinyal lambalarının başka bir sigorta ile beslenilmesini öneririm.

Arkadaşlar artık bunlar standart oldu. yeni bir makina satın aldığınızda yada yeni bir sistem kurulumunda bunlar standart,tıpkı emniyet devreleri gibi...

hiç bile düşünmemiştim cok haklısınız, lambalar kısa devre neden olsun yaaw demiştim:)

arkadaşlar benım proje ödevim sinyal lambalarıda bana sinyal lambarını uzun uzun açıklayacağım bi link verebılırmısınız googleye yazdığımda sinyal lambarının resimleri ve kaç para oldukları yazıyor bana sinyal lambası hakkında bilgi lazım yardım edermısınız

arkadaşlar sinyal lambaları neon yerine led kullanın devresinede ray klemensli sigorta kullanın

yaptığımız her panoda 3 faz sinyal lambaları vardır. koruma olarak da mutlaka sigorta koyarız ama şu da var ki , genelde 3 faz sinyalini panodaki şalterin girişinden 3 fazı alırız. buda sen şalter kapasan bile sinyaller çalışacaktır. 3 faz sinyalinin sigortasının beslemesi yani şalter öncesi- sinyal sigorta girişi en zayıf yanı müdahalenin en az olduğu noktadır. bu sebeple kablonun yanmaz kablo olması şarttır. buna çoğu yerde dikkat edilmediğini görüyoruz.

arkadaşlar benım proje ödevim sinyal lambalarıda bana sinyal lambarını uzun uzun açıklayacağım bi link verebılırmısınız googleye yazdığımda sinyal lambarının resimleri ve kaç para oldukları yazıyor bana sinyal lambası hakkında bilgi lazım yardım edermısınız

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri