otomasyon çalışma şekli

yavuz31

Usta Üye
arkadaşlar bu nedir ne anlatmak istiyor;

1-1 nolu fotosele paletli ürün geldiğinde fotosel görecek 1 nolu redüktörlü motor hareket edecek ve konveyör rulolarını döndürmeye başlayacak 2 nolu fotosel 2 nolu motora 3 nolu fotosel 3 nolu motora 4 nolu fotosel 4 nolu motora tahrik verecek

2-4 nolu fotosel ürünü görüp 4 nolu motor döner tabla üzerindeki ruloları döndürdüğünde palet döner tabla üzerine çıkacak 5 nolu fotosel gördüğünde tabla ruloları duracak döner tabla 90 derece dönecek 6 nolu fotoselde ürün yok ise 4 nolu motor tekrar dönecekve ürün 6 nolu fotoselin bulunduğu konveyör üzerine ilerleyecek

3-üzerinden ürün gönderen tabla 90 derece geri dönerek ilk pozisyonuna gelecek

4-bu işlemler her ürün için tekrarlanacak ilerleme esnasında bir sonraki konveyör dolu ise işlem yapılmayıp boşalması beklenecek.

ben işyerini görmedim ama böyle bir iş otomasyon için teklif istediler iş benim bir şekilde yapabilirim başkası alamaz ama ön bilgi verirseniz sistem mantığı ile sevinirim teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bu işlem zor bi işlem değil .. hangi plc de tecrüben varsa yapabilirsin...

BU sistami akıllı rölelerlede yapabilirsin diye düşünüyorum..yada basit röle mantıgıylada yapılabilir.SAYGILAR

bence bu işi ilk önce kendin festoda dene bakalım

Sistemin kurulmasında her aşamada yer alabilirim eğer istenirse stajyer olarak ücretsiz
Saü mekatronik müh. 1. sınıf öğrencisiim ve end. otomasyon teknolojileri teknisyeniyim
not:Sakaryadayım

Forum istatistikleri

Konular
128,296
Kullanıcılar
450,128
Son üye
Kairos Hacker

Yeni konular

Geri